Для роботи у навчальних закладах, поліцейські проходять не тільки спеціальні безпекові навчання, але й психологічну практику для роботи з дітьми.
23 січня перші офіцери поліції охорони Київської області почали практику в навчальних закладах у рамках проєкту «Офіцер Служби освітньої безпеки».
Концепція проєкту передбачає комплекс у який входить: пожежна сигналізація, фізична охорона, обладнання металошукачами та тривожною кнопкою для виклику додаткового наряду поліції.
Тривожна кнопка, яка перебуває на видному і доступному місці для офіцера. Фото: Олександра Плакіна
Для впровадження цього проєкту, Міністерством освіти і науки України, Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією визначено понад 400 закладів загальної середньої освіти. Вони мають очну та змішану форму навчання та межуються із зоною бойових дій, або кордонами країни агресора та її союзників.
Всі безпекові офіцери в обов’язковому порядку пройшли підвищення кваліфікації за специфічними дисциплінами, зокрема спілкування з дітьми та робота в освітньому середовищі.
«Ми вважаємо, що цей проєкт є надважливим для контролю у навчальних закладах, також для батьків це гарантія безпечного перебування дітей у школі. Адже зараз крім повітряних тривог і замінувань, є різні види телефонних маніпуляцій з погрозами. Безпекові офіцери вже зараз чергують у 9 навчальних закладах, зокрема у тих, які постраждали після вторгнення росіян зі сторони білорусі», — зазначила заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко.
Заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко. Фото: Олександра Плакіна
Журналістка «Вечірнього Києва» відвідала Лютізький ліцей №1, який постраждав з початку повномасштабного вторгнення, але вже відновив навчальний процес. У ньому про свій перший робочий день розповів старший сержант Сергій Гутніченко.
Учні Лютізького ліцею №1 грають у спортзалі, який посікло уламками на початку повномасштабного вторгнення. Фото: Олександра Плакіна
«Я вже по-тихеньку починаю знайомитись з працівниками, навіть з деякими дітьми. Вони дуже зацікавлені тим, що тут стоїть поліцейський, ставлять багато цікавих питань. В мої обов’язки входить контроль пропускного режиму, безпекові заходи, профілактичні бесіди з учнями та батьками», — розповів старший сержант поліції охорони Сергій Гутніченко.
Сергій Гутніченко демонструє своє обладнання, зокрема металодетектор. Фото: Олександра Плакіна
До спорядження безпекового офіцера входять: бодікамера, металодетектор, кийок, травматичний пістолет, тривожна кнопка та після стажування у навчальному закладі — вогнепальну зброю.
Працівники поліції продемонстрували тривожну кнопку у роботі, після натискання та оголошення тривоги, патруль прибуває до навчального закладу за півтори хвилини.
Оперативне прибуття наряду до навчального закладу. Фото: Олександра Плакіна