На Київщині трансплантацію кісткового мозку робитимуть у оновленому центрі

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  18:03, 4 Листопада 2022

Більше врятованих життів: відновив роботу Центр гематології та трансплантації кісткового мозку

Відтепер у Київській області робитимуть майже вдвічі більше операцій з трансплантації.

Оновлене відділення оснащене найсучаснішим обладнанням, що дає змогу виконувати повний спектр необхідних діагностичних і лікувальних процедур.

Сьогодні невідкладної трансплантації на Київщині очікують вже 5 пацієнтів.

Тож вони отримають допомогу вже у новому Центрі з найсучаснішим обладнанням.

Тут робитимуть як діагностику, так і лікування.

Також у Центрі гематології та трансплантації кісткового мозку планують створити банк кріоконсервації стовбурових клітин та запустити лабораторію HLA-типування.

Обладнання лабораторії проходить поетапне введення в експлуатацію, триває підбір спеціалістів. Лабораторія розрахована на великий об’єм обстежень.

А це значить, що вона може долучитися до створення Українського банку кісткового мозку.

Функціонування блоку трансплантації дозволить збільшити проведення трансплантацій до 24 алогенних та 72 аутологічних на рік. Для порівняння, протягом 2020-2022 рр. проведено лише 36 таких трансплантацій.

Щороку стаціонарне лікування в Центрі гематології та трансплантації кісткового мозку Київського обласного онкодиспансеру проходить 1720 пацієнтів. А канцер-реєстрі області на початок року перебували близько 4000 хворих, із них — 68,3% спостерігаються понад 5 років. Це говорить про досить високу за світовими стандартами ефективність лікування.

Саме вчасне проведення ауто- або алогенної трансплантації кісткового мозку або гемопоетичних стовбурових клітин периферичної крові підвищує ефективність лікування.

Як і в інших подібних закладах, в «Київському обласному онкологічному диспансері» витрати на проведення трансплантації бере на себе бюджет.

До слова, програма медичних гарантій продовжує працювати і під час воєнного стану. Пацієнти з інсультом можуть отримати безплатну медичну допомогу. Як розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, кияни мають доступ до якісного лікування інсультів. Комунальні медичні заклади обладнані сучасним високотехнологічним устаткуванням, відкриті нові спеціалізовані відділення.

Вгору