Під час перетину кордону люди стикаються з низкою проблем, які суттєво ускладнюють реалізацію права на вільне пересування, серед яких відсутність адекватних умов та довжелезні черги з людей та автівок.
Тож співробітники благодійного фонду «Право на захист» розпочали моніторинг ситуації на цьому контрольному пункті, фіксацію порушень прав людини та надання подорожнім юридичних консультацій.
Так склалося, що для багатьох мешканців НКТУ єдиною дорогою до підконтрольної території України стала дорога через РФ та КП «Мілове». У період, коли на окупованих територіях не здійснюється пропуск через КПВВ, люди змушені витрачати неабиякі кошти, купу часу та здоров’я та долати втричі довшу відстань, аніж могли б.
Всі, хто потребують захисту та безоплатної правової допомоги, відтепер можуть звертатися до фахівців фонду безпосередньо на пункті пропуску.
У благодійному фонду зазначають, що історія цього пункту пропуску сама по собі трагічна. «Мілове» — це міждержавний пункт пропуску, який від початку мав пропускну спроможність 500 пішоходів та 200 легкових автівок на добу. Враховуючи інфраструктурні особливості населених пунктів поблизу, КП «Мілове» розташований між російським містом Чертково та українським Міловим, просто на дорозі, до того ж ще й на російській території.
У 2018 році прикордонники РФ почали встановлювати залізний паркан посередині вулиці Дружби народів, де знаходиться цей пункт пропуску. Після цього було прийнято рішення про його перенесення та облаштування за тимчасовою схемою.
Модулі для прикордонників та митників встановлені прямо на проїжджій частині. Це означає, що ніяких умов для людей, які перетинають кордон немає: ані місця, де можна сховатися від непогоди, ані лавок, щоб посидіти та перепочити. Таким цей контрольний пункт був завжди.