На Одещині будуть вирощувати більше кавунів

Джерело:  baltanews.city  /  12:05, 28 Березня 2023

Замість херсонських кавунів цього року будуть одеські

На Одещині цьогоріч збільшать площі для вирощування кавунів, динь та цибулі. Це пов'язано з тим, що лівобережжя Херсонщини ще залишається під російською окупацією, а на правобережжі більшість полів заміновані або потерпають від обстрілів.

Хто повідомляє: народний депутат, член комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук в інтерв'ю виданню Новини.LIVE, Міністерство аграрної політики у телеграмі.

У чому суть

За словами Дмитра Соломчука, цієї весни у Херсонській області не стартуватиме посівна кампанія через заміновані поля, але водночас пообіцяв, що без кавунів та динь українці не залишаться.

"На жаль, в регіоні більшість територій заміновані, поля побиті снарядами, потрібен час для розмінування. Але цибуля, кавуни та дині буде сіяти Одеський регіон, частина Кіровоградської області", - розповів народний обранець.

Він також додав, що у центрі та на заході України засіють більше, ніж зазвичай, червоного буряку, моркви та картоплі.

Площі під городину також планують цьогоріч збільшити й багато малих господарств. На думку Соломчука, це допоможе уникнути її дефіциту та імпорту, а відповідно - високих цін. Наприклад, як нині на цибулю, зауважив депутат.

Тим часом у Міністерстві аграрної політики повідомили, що станом на 17 березня посівна кампанія стартувала в 10 областях України. Уже посіяли 82,7 тис. га зернових та зернобобових культур. Зокрема, 26 тис. га - ярої пшениці, 44,2 тис. га - ярого ячменю, 12 тис. га - гороху та 0,5 тис. га - вівса. У лідерах наразі аграрії Одещини із 34,3 тис. га.

Вгору