Через війну в Україні використовувати акваторії для цілей марикультури неможливо, однак перелік локацій вже підготовлено. На Одещині це Хаджибейський та Сухий лимани.
Про це повідомляє Ізмаїльська райдержадміністрація, передає кореспондент Української Служби Інформації.
17 травня в Ізмаїлі за участі Мінагрополітики, Держрибагентства, представників Інституту морської біології НАН України говорили про можливості розвитку марикультурного бізнесу у лиманах.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня наголосив, що одне з основних завдань держави – це створення передумов для розвитку марикультури. Наразі цей процес в Україні вже запущено постановою Уряду від 14.10.2022 № 1191.
Це дворічний експериментальний проєкт щодо проведення аукціонів для оренди акваторій внутрішніх морських вод для цілей марикультури, створення прозорого, чіткого та зрозумілого механізму оренди, – підкреслив заступник Міністра агрополітики.
На Одещині потенціал для розвитку морської аквакультури мають Хаджибейський та Сухий лимани.
До позитивних сторін Хаджибейського лиману відноситься, зокрема, його значна середня глибина – 5 м та висока продуктивність. Перспективними об’єктами вирощування у Хаджибейському лимані є прісноводна креветка японська та мохнорукий краб китайський. До речі, останній є елементом елітарної шанхайської кухні.
Водночас перевагами Сухого лиману є його вільний водообмін із морем, достатня солоність – 10-15 проміле та наявність у водоймі морської фауни. У цьому лимані пропонується для вирощування два види креветок – прісноводну гігантську та прісноводну японську.
Ознайомитись з проєктом можна за посиланням.