На Одещину повернулися рожеві фламінго: де їх можна побачити

Джерело:  odesa.novyny.live  /  14:34, 6 Травня 2023

Що відомо про фламінго

У національний природний парк "Тузловські лимани" завітали казкові фламінго. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник Національного природного парку "Тузлівські лимани" (Одеська обл.) Іван Русєв.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064670230790

ФЛАМІНГО ЗНОВУ ЗАВІТАЛИ ДО ЗАПОВІДНИХ ОЗЕР АКАДЕМІКА ЗАЙЦЕВА ПІД ЧАС ВІЙНИ

Триває 436 доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Вже 436 добу варвари нищать нашу землю. Божевільні мутанти і загарбники не вміють цінувати ані природу, ані культуру, ані вільних людей. І тому, неймовірні птахи, які летять над Чорним морем і вздовж його узбережжя, надихають і своєю синергією допомагають українцям подолати варварів. І ось знову до нас завітали фламінго. Вони пролетіли над Кордоном "Тузлівська Амазонія". Полетіли вони далеко над лиманом Шагани, але знову повернулись і кружляли неподалік. Потім вони подались на заповідні озера Зайцева. 02.05.2023 природоохоронник нацпарку Олена Старовєрова знову побачила птахів Їх було 216. 03.05.2023 ми знову бачили їх неймовірний політ над лиманом Шагани і пересипом. Було нараховано 210 птахів. Головна їжа зараз для них - рясний шар мотиля (на фото). Частенько вони вже у нас в нацпарку бувають і тримаються ближче до заповідних озер. В нацпарку "Тузлівські лимани" є такі унікальні місця біля піщаного пересипу, під місцевою назвою "Балатон". Це система дрібних внутрішніх озер біля піщаного пересипу в низинах лиману Алібей на межі з лиманом Шагани та Карачаус. Ця природна екосистема є заповідною. Рішенням науково-технічної ради НПП «Тузлівські лимани» прийнято назвати ці озера - заповідними озерами академіка Ювеналія Зайцева. Ювеналій Петрович зробив багато в науці для того, щоб покоління нащадків дізналося багато таємниць Чорного моря та шляхи вирішення його екологічних проблем. В минулому воєнному році озера постраждали від відсутності водообміну.

Птахи зараз тримаються заповідної зони, яку заборонено відвідувати, особливо під час війни. А ще нещодавно були помічені чотири дельфіни, які ловили біля узбережжя рибу.

Зараз, як ніколи, витонченої форми птахи, як й інші птахи, дельфіни, рослини, води, світанки - всі, на всіх фронтах, своєю потужною і позитивною енергетикою, допомагають українцям в боротьбі з ворогом.

Іван РУСЄВ

Возможно, это изображение морская птица

Возможно, это изображение пеликан и болотная птица

Нет описания фото.

Возможно, это изображение пеликан и болотная птица

"Знову до нас завітали фламінго. Вони пролетіли над кордоном "Тузлівська Амазонія"… Полетіли вони далеко над лиманом Шагани, але знову повернулись і кружляли неподалік. Потім вони полетіли на заповідні озера Зайцева", - розповів вчений.

За його словами, потім фахівці заповіднику ще кілька разів бачили казкових птахів - їх було дуже багато.

Русєв зазначає, що головна їжа для цих птахів - рясний шар мотиля. У нацпарку вони тримаються ближче до заповідних озер. Зокрема, там є унікальні місця біля піщаного пересипу, під місцевою назвою "Балатон". Це система дрібних внутрішніх озер біля піщаного пересипу в низов'ях лиману Алібей на межі з лиманом Шагани та Карачаус. Птахи зараз тримаються заповідної зони, яку заборонено відвідувати, особливо під час війни.

https://1plus1.video/unian-novosti/2023-rik/traven-2023-flamingo-v-odeskij-oblasti

Фламінго в Україні

Нагадаємо, наприкінці квітня до селища Сергіївка Білгород-Дністровського району Одещини прилетіли рожеві фламінго. Рідкісних птахів помітили на території Будацького лиману, який відділяє населений пункт від Чорного моря.

А наприкінці жовтня минулого року у заповідник Одеської області прилетіли понад дві сотні фламінго.

Вгору