На виставці близько 40 кадрів з російсько-української війни, на якій Герой і воював, і ловив історичні кадри.
Цього тижня на Скляному мосту відкрилась виставка загиблого на війні кіборга Руслана Боровика. Називається вона «Війна очима янгола».
При житті ветеран захоплювався фотографією: робив перші кадри оборони Донецького аеропорту, знімав побратимів та війну зсередини. Після повернення до цивільного життя Руслан фотографував заходи за участі ветеранів, робив світлини двом донькам та завжди вмів ловити «той самий кадр».
Роками раніше понад сто знімків захисника були представлені на виставці у Верховній Раді, він також виставляв свої роботи у Колонній залі КМДА. Тоді герої його фото були згорьовані матері, які втратили своїх синів, і воїни, які повертаються до життя після тяжких поранень з 2014 по 2015 роки.
На жаль, рік тому кіборг загинув, визволяючи Харківщину. Але його роботи «живуть» і досі. Нову виставку з близько 40-ка роботами Героя організував Департамент суспільних комунікацій КМДА спільно з Київ Мілітарі Хабом.
На світлинах — брудна війна та зруйнована техніка внаслідок бойових дій; темно-рожеві світанки та портрети тих, хто на лінії фронту. До слова, ветеран особливо любив знімати обличчя Героїв.
«Руслан намагався більше робити портрети. Наче хотів показати душу та через очі передати через яке пекло проходять військові. Окрім портретів, кияни та гості міста зможуть побачити фото моментів з життя захисників. Одним словом, виставка Руслана Боровика вартує уваги», — прокоментував «Вечірньому Києву» заступник директора міського Центру допомоги ветеранам Павло Долинський.
Руслан Боровик двічі брав участь у миротворчих місіях в Іраку та мужньо пройшов пекло у Донецькому аеропорті у 2014-2015 роках. А від 24 лютого 2022 року боронив батьківщину у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Навесні загинув у боях на сході України.
Кіборга добре знають у столиці: він активно підтримував родини загиблих захисників у війні з росією та працював у Київському міському центрі допомоги ветеранам АТО при КМДА.
Журналістка видання «Вечірній Київ» раніше спілкувалась з дружиною Руслана — Людмилою. За її словами, воїн був з душею митця.
«Для багатьох він був незламним патріотом, та мало хто знав його з іншого боку: як їздив з візочком на роботу, обирав для своїх донечок сукні, як варив найсмачніший борщ і мріяв пішки обійти весь світ…», — розповідала дружина Героя.
Повну історію Руслана Боровика можна прочитати за посиланням.