На традиційних для Водохреща локаціях чергуватимуть рятувальники

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:47, 5 Січня 2024

За новим церковним календарем вже найближчої неділі, 7 січня, віряни святкуватимуть Водохреще. Киян закликають цьогоріч відмовитися від купання у водоймах у цей день та на всяк випадок організують чергування рятувальників на традиційних для Водохреща локаціях

Про це повідомляє КМДА.

Рятувальники чергуватимуть, щоб не допустити травмування містян та інших небезпечних ситуацій.

Як зазначається, на Оболонському пляжі знаходитимуться рятувальники КАРС “Київська служба порятунку”, в Гідропарку – представники КО “Муніципальна охорона”.

Не стрибати на Богоявлення в ополонки закликали жителів столиці в КП “Плесо” – з причини відсутності можливості забезпечити безпеку в умовах війни. Проте зазначили, що для тих, кому дуже захочеться пірнути все ж прибрали територію пляжів.

Буде цікаво дізнатися, як за часів Київської Русі хрестилися у Дніпрі жителі Києва. До того містяни були язичниками та вклонялися божку Перуну, приносили ідолам данину. Вважали, що купання в річці влітку на Купала зцілює від недуги, і щоб очиститися, стрибали через багаття та приносили в жертву білого півня – птаха, що зустрічає світанок. В той час і сам Володимир був язичником, мав багато жінок і 800 наложниць у Вишгороді, Білгороді та Берестові, дітей від різних дружин – синів і дочок.

Після власного навернення у християнство Володимир вирішив охрестити і киян та замість поклоніння божкам пощирити шану єдиного Бога, культуру та пошану до цінностей християн – які були в єдиному шлюбі та шлюбували вірністю.

Володимир зніс усіх поганських кумирів, а Перуна прив’язали до кінського хвоста, били палицями і спустили в Дніпро. А наступного дня князь повелів йти хреститися всім киянам. Володимир із синами в супроводі грецьких священиків і сила силенна містян зібралися біля Дніпра та охрестилися.

Після цього Володимир збудував у Києві 400 християнських храмів, розвивалися ремесла та торговельні зв’язки. З Візантії прийшли нові види монументального мистецтва – мозаїка, фреска, іконопис. Згодом з християнством прийшли до Києва і школи для майбутніх правителів, де вчилися письму та господарюванню. В малих киянах намагалися розвивати фізичну силу, спритність і здатність захищатися від ворогів.

Вгору