Нацполіція встановлює хто фінансує рух «реданів»

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  11:49, 1 Березня 2023

Правоохоронці заблокували понад 30 зібрань «реданів» у різних містах України

Заблоковано 18 каналів та груп, створених для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні через новий молодіжний рух.

Останніми днями велика кількість інформації з’явилась про субкультуру так званих «реданів». Правоохоронці вже з’ясували, що в Україну вона проникла з рф.

Активне штучне поширення такої субкультури — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність.

Поліціянти вже завадили реалізувати ці злочинні задуми. Загалом протягом двох днів у різних регіонах держави відбулося близько 30 зібрань молоді. Правоохоронці оперативно відреагували та не допустили конфліктних ситуацій між підлітками.

Встановили й адміністратора телеграм-каналу, який поширював інформацію про рух та зібрання «реданів».

Виявилось, що це — неповнолітній хлопець з Дніпра.

За словами юнака, канал був створений для отримання заробітку від реклами, тож для популяризації ресурсу він використав назву нового молодіжного руху. Бронювання реклами коштувало 10 доларів США.

Кіберполіція заблокувала телеграм-канал, який адміністрував юний дніпрянин.

З хлопцем та його батьками спілкуються правоохоронці.

Оперативні служби разом із Кіберполіцією встановлюють джерела фінансування, адміністраторів цих інформаційних каналів та організаторів масових заходів.

Адже одразу у кількох великих містах виявили масові групи, які збирались біля великих ТРЦ і місць скупчення людей, аби спровокувати показові бійки. Телеграм-канали також активно працювали на поширення ідей руху. Подібні речі без фінансів на «голому» ентузіазмі неможливі.

Провокування конфліктів і масових бійок між підлітками — мета організаторів зібрань молоді.

Зрозуміло й те, що у країні, яка переживає найжорстокішу війну в новітній історії зіткнення у тилу між молоддю — працюють на ворога та відчуття нестабільності у громадян.

https://www.facebook.com/watch/?v=1223187948301531

За словами начальника управління ювенальної превенції Національної поліції України Василя Богдана, до управлінь та відділів поліції запросили понад 700 осіб.

Це робиться, аби не дати ворогу успішно провести свою ІПСО і застерегти дітей від необдуманих вчинків

«Ми спілкуємося із адміністраціями та педагогічними колективами навчальних закладів, але головне: ми звертаємося до батьків і закликаємо їх бути друзями своїх дітей, проводити з ними більше часу, підтримувати їх, цікавитися, з ким вони спілкуються і як проводять дозвілля, — зазначив Василь Богдан.

Більшість із учасників субкультури «реданів» — це неповнолітні. Тож ювенальні поліцейські проводять профілактичні заходи із підлітками та їхніми батьками. При цьому роз’яснюють, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із чотирнадцяти років.

Як батькам визначити, що їх дитина «редан»: інфографіка від поліції.

На Печерську поліцейські попередили конфлікт між молоддю: батькам треба пильнувати.

Поліція учора у Ірпені під Києвом розігнала учасників ПВК «Редан». З представниками субкультури правоохоронці провели профілактичні бесіди.

Вгору