“Навчили слона йти в укриття під час тривог”: як живе Київський зоопарк під час великої війни

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  20:35, 7 Червня 2024

Київський зоопарк продовжує працювати під час повномасштабного вторгнення Росії, активно приймаючи та рятуючи тварин, які опинилися в небезпеці через бойові дії. За цей час зоопарк не лише став новим домом для багатьох тварин, але й провів чимало заходів на підтримку сімей постраждалих від війни

У студії Прямий FM, генеральний директор Київського зоопарку Кирило Трантін розповідає про те, як змінилося життя закладу з лютого 22-го року.

Трантін розповідає, що з початком вторгнення зоопарк прийняв багато тварин, які опинилися в небезпеці через бойові дії. Серед врятованих були папуги, черепахи, мавпи, змії та навіть крокодил. Тварини прибули з різних регіонів, зокрема з приватного зоопарку в Ясногородці та Запоріжжя. Наприклад, привезли одинадцять мавп, і двадцять черепах, яким бракувало обігріву. Особливою була подорож крокодила, якого привезли потягом. Загалом зоопарк прийняв близько трьохсот тварин, які потребували допомоги. Проте Трантін наголошує, що зоопарк не може приймати всіх екзотичних тварин, оскільки для цього потрібні відповідні документи, яких у людей зазвичай немає. Крім того, зоопарк не є притулком, і прийом тварин завжди пов’язаний з тривалою реабілітацією.

“От як було, з Херсону привезли лемура Адама. Було влучання в двадцять третьому році. Було влучання і він випав. Його знайшли волонтери на руїнах. Вони знайшли цього Адама, забрали і дали нам. Місяці, майже рік реабілітація, дуже стресова. І він навіть зараз – уже півтора роки він поруч з нами – на дівчат кидається, може вкусити. Але після року знайшлась його подруга Єва. Там Херсоні, тож також хтось забрав її і вони самі почули цю історію. Ну, ми розуміємо, що Адаму дуже складно — і ми його віддали у такий вольєр. Там поряд з ним живе дикобраз Друїд, також врятовані десь з того регіону. І от Єва приїхала. І вони майже рік уже разом”.

Одна з головних функцій зоопарку — допомога дітям. Директор розповідає про програми для дітей, які зоопарк проводить в рамках реабілітації. До зоопарку приходять групи, зокрема діти з психоневрологічних диспансерів та з окупованих територій, таких як Маріуполь і Бахмут. Спеціально для них проводяться екскурсії та заняття, адаптовані до їхніх потреб. Наприклад, діти восени збирають каштани, виконують завдання і дізнаються про тварин. Проект “Добрий паличник” минулого року залучив 50 тисяч відвідувачів, серед яких багато дітей з постраждалих регіонів. Ці заходи приносять їм радість і допомагають адаптуватися до нових умов. Окрім того, столичний зоопарк також співпрацює з клінікою Охматдит.

“У нас є так названі тварини-реабілітологи, або тварини-асистенти. У більшості випадків — це врятовані тварини: хом’ячки, кролики. Вони вже були у людей, вони нормально відносяться до того, що їх беруть на руки. І наші працівники їх відвозять до дітей. Це почалося ще до війни. І дійсно, і самі діти, які намагаються побороти тяжкі хвороби, і лікарі — просять, щоб ми приїжджали. Дуже важко сказати, скільки коштує посмішка дитини. Вона безцінна».

Детально про те, як під час війни працює Київський зоопарк — у етері Прямий FM.

Вгору