Навколо озер на Оболоні створюють парк: що там буде?

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:35, 12 Вересня 2023

Зокрема, мова йде про частину парку від просп. Степана Бандери до вул. Йорданської, 5а (навколо озера Йорданське)

У парку навколо озер Йорданське та Кирилівське в Оболонському районі тривають ремонтні роботи.

Зокрема, мова йде про частину парку від просп. Степана Бандери до вул. Йорданської, 5а (навколо озера Йорданське).

Перші 1000 кв. м верхньої доріжки з ФЕМ були прокладені у 2021 році. Цього року продовжили її облаштування загальною площею 900 кв. м разом із велосипедною доріжкою. Також скоро розпочнуться роботи із прокладання нижньої прогулянкової доріжки.

«Ця частина парку розташована поруч із житловим масивом, тут дві школи й два дитсадки. Цього року діти вже починають переходити на офлайнову форму навчання. Тож важливо було створити умови, щоб вони могли комфортно дістатися школи», — зазначає в. о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Вікторія Середіна у коментарі «Вечірньому Києву».

За словами керівника об’єднання, у 2022-2023 роках виконуються роботи на тих об’єктах, які були розпочаті в попередні роки і потребували завершення з метою забезпечення комфортних та безпечних умов: освітлення, інклюзивність, доступність простору, майданчики для дитячих ігор та занять спортом.

Тому на цей рік у парку біля озера Йорданське заплановано продовжити підготовчі роботи для влаштування зовнішнього освітлення відповідно до проєкту, а також завершити роботи з облаштування пандуса, який зробить парк зручнішим для людей з інвалідністю, людей похилого віку, батьків з малечею у колясках. У планах на 2023 рік також є облаштування дитячого майданчика.

Озеленення території розпочалося ще у 2021 році. Тоді розбили два квітники, висадили майже 2000 багаторічників, почали сіяти газони, висаджувати ялівець та сосни Веймутова. Минулого року досадили яблуні Зібольда, ялини сербські Нана, ясени звичайні — усього більше 30 дерев. Крім того, вже висаджено майже 1500 листяних кущів. До кінця 2023 року буде влаштовано газон на схилах.

Капремонт парку має відбуватися у два етапи: спочатку благоустрій території біля озера Йорданське, потім — біля озера Кирилівське. Відповідно до проєкту, крім пішохідних доріжок, передбачені система освітлення, поливу, влаштування декількох дитячих майданчиків та зони занять спортом, модульної громадської вбиральні, зони солярію.

Разом з тим, слід зазначити, що Йорданське (Опечень-1) належить до відкритої зливостокової системи водойм Опечень. Тож пляж для купання у парку навколо озер Йорданське та Кирилівське проєктом не запланований.

Вгору