НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни компанію "Mondelez International"

Джерело:  censor.net  /  12:37, 27 Травня 2023

. Бюджет агресора компанія поповнила на понад $61 млн податків. Це – суха фінансова статистика, яка вимірюється життями українських дітей, які більше ніколи не скуштують "Ведмедика Барні"

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло американську транснаціональну компанію "Mondelez International", яка виготовляє кондитерські вироби, продуктіи харчування та напої, до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це йдеться у дописі на сторінці НАЗК у фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"Компанія в умовах війни не тільки продовжує працювати на російському ринку, а й ефективно просуває свою продукцію в торгових мережах та виводить на ринок новинки... Судячи з усього, її менеджерів мало турбує той факт, що, сплачуючи чималі податки до держбюджету московії, компанія робить свій внесок в забезпечення армії агресора", - зазначає НАЗК.

Як пише агенство, компанія є лідером ринку кондитерських виробів в категоріях шоколад, шоколадні цукерки та бісквіти, а також посідає друге місце в категорії жувальна гумка та карамельки. Річний дохід "Mondelez International" складає близько $26 млрд, вона працює в 160 країнах світу, на російському ринку її представляє ТОВ "Мон'дэлис Русь", яка має три заводи. "Mondelez International" виробляє в Росії зокрема печиво "Юбилейное", OREO, "Медвежонок Барни" та крекери TUC, шоколад Alpen Gold, "Воздушный", Milka, батончик Picnic, жувальну гумку Dirol і льодяники Halls.

"За підсумками воєнного 2022 року прибуток російського філіалу Mondelez International склав $339 млн (+303% за рік), виручка – понад $1 млрд (+38% за рік). Бюджет агресора компанія поповнила на понад $61 млн податків. Це – суха фінансова статистика, яка вимірюється життями українських дітей, які більше ніколи не скуштують "Ведмедика Барні"", - наголошує НАЗК.

Сказано також, що у відповідь на петицію працівників з проханням піти з російського ринку компанія заявила, що припиняє нові інвестиції у країну-агресора. Однак, як зауважує НАЗК, російський ринок залишається для компанії перспективним.

"Mondelez публічно афішує свою благодійну допомогу дітям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Проте водночас лукаво розширює свою діяльність в країні-агресорці й продовжує сплачувати значні кошти до її держбюджету. Який витрачається в тому числі й на ракети, що вбивають українських дітей", - резюмує НАЗК.

Нагадаємо, Національне агентство запобігання корупції від початку повномасштабного вторгнення РФ внесло до переліку міжнародних спонсорів війни 25 провідних компаній світу. Так, у переліку є Procter & Gamble, Xiaomi, Bonduelle, Yves Rocher, Auchan, Leroy Merlin, Metro, Raiffeisen bank, Otp bank та інші.

Вгору