Нові функції Пенсійного фонду: як жителям Донеччини отримувати субсидії та пільги

Джерело:  v-variant.com.ua  /  17:19, 3 Квітня 2023

Що змінилося? Чи потрібно подавати заяви? Та на що варто зважати жителям прифронтових та деокупованих населених пунктів?

За минулі декілька місяців Пенсійний фонд України почав виконувати деякі нові функції, зокрема виплату житлових субсидій та пільгових виплат. Що змінилося? Чи потрібно подавати заяви? Та на що варто зважати жителям прифронтових та деокупованих населених пунктів?

Східний Варіант дізнався, як нові механізми будуть працювати для мешканців Донеччини.

Особисто звертатися не потрібно, усе відбувається електронно

З 1 жовтня минулого року Пенсійний фонд почав здійснювати виплату житлових субсидій та пільг для населення. Виплати здійснюються незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером.

З грудня органи ПФУ почали також займатись призначенням субсидій. При цьому, дані для виплат надійшли до установи в електронному вигляді з інших відомств, тож громадянам не потрібно додатково звертатися.

“Перевагою є те, що за призначенням субсидій та пільг можна звернутись дистанційно – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, портал «Дія», відправити заповнені документи звичайною поштою або ж прийти особисто до будь-якого сервісного центру Фонду на території України незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування», – розповідає начальниця відділу організаційно-інформаційної роботи Головного управління Пенсійного фону України в Донецькій області Дар’я Христенко.

субсидія

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду мешканці Донеччини мають можливість дистанційно подати заяву про призначення та надання житлової субсидії, про перерахунок призначеної пільги чи субсидії, про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, а також про зміну способу виплати житлової субсидії чи пільги.

Для подачі заяви потрібно авторизуватися на вебпорталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Окрім цього, громадянам знадобляться заздалегідь відскановані документи:

  • паспорт заявника;
  • ідентифікаційний номер;
  • номер банківського рахунку для перерахування коштів в міжнародному форматі IBAN.

В школах Мариуполя учителя получили более четырехсот ноутбуков по госпрограмме

Фото з відкритих джерел

Новий механізм в умовах війни дає можливість пришвидшити отримання Головним управлінням ПФУ в Донецькій області документів про субсидіантів та пільговиків.

До того ж громадянам не треба звертатись особисто, а подати заяви можна через електронний кабінет. Це зручніше та безпечніше для жителів Донеччини, особливо для прифронтових чи деокупованих територій.

Як отримати пільги жителям прифронтових чи деокупованих територій

Якщо субсидіанти чи пільговики проживають у прифронтових населених пунктах, або у містах чи селах, де безпосередньо проводяться бойові дії, то виплати будуть здійснюватися на їхні особисті рахунки в АТ “Ощадбанк”.

Таке рішення ухвалюється, якщо у населеному пункті не працюють банки, а також неможлива робота навіть виїзних відділень “Укрпошти”. У такому випадку усі виплати будуть накопичуватися на особистому рахунку. Щоб отримати до них доступ, людині потрібно виїхати на більш безпечну територію, де працює хоча б один банкомат.

ПФУ Донецька область

Фахівці ГУ ПФУ у Донецькій області проводять виїзний прийом. Фото: ГУ ПФУ у Донецькій області

На деокупованих територіях, у тому числі у Лимані та Святогірську, умови життя поступово налагоджуються. Сьогодні у містах працюють стаціонарні поштові відділення, а також банкомати. Тому отримати виплати місцеві жителі можуть найзручнішим для себе способом – на особистий рахунок або через Укрпошту.

До того ж до Лимана та Святогірська фахівці ГУ ПФУ у Донецькій області здійснюють виїзні прийоми, на яких місцеві жителі можуть отримати практичну допомогу, консультації та відповіді на усі питання. Працівники відомства нагадують, у Лимані стаціонарний прийом громадян проводиться за адресою: вул. Лесі Українки, 20а.

Графік виїзду фахівців у березні на деокуповані території можна побачити ТУТ.

Куди звернутися за консультацією?

Жителі Донеччини за питаннями можуть звернутися до фахівців Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області за номерами телефонів “Гарячої лінії”:

  • 0 800 400 870
  • 0 800 406 360
  • 0 800 406 370

Мешканці Лиманської ОТГ можуть звертатись за номерами:

+38 091 910 13 50, +38 095 348 10 05

Вгору