ОБЛАШТУВАЛИ "ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ" ДЛЯ ЗВІРІВ І ПРИХИСТОК ДЛЯ ТВАРИН-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Джерело:  www.5.ua  /  11:37, 10 Січня 2023

ЯК ЖИВЕ НИНІ КИЇВСЬКИЙ ЗООПАРК

Наразі у зоопарку 4000 тварин, за якими щодня стежить і доглядає персонал

Цей допитливий єнот – вимушена переселенка Мія. Вона приїхала до Київського зоопарку з Херсона. З березня, окрім єнотів, новий дім у столиці знайшли понад 200 тварин, яких врятували від обстрілів.

"Ось ці єнотики приїхали дуже маленькі, тому вони стали такими ручними – мамина доця. Ростуть. Їм подобається. З ними всі граються. Ну, працівники, але ми їх не привчаємо до рук, щоб вони могли відчувати себе як справжні тварини", – каже завідувачка відділу хижих тварин Київського зоопарку Анна Вдовиченко.

Даліла приїхала з Харківського приватного зоопарку. На реабілітацію їй знадобився місяць, та сьогодні вона здорова і почувається впевнено у власному вольєрі. Тварини, які не можуть жити на холоді, мешкають усередині. Серед них горила-довгожитель Тоні. Йому 48 років, і понад 20 він мешкає у зоопарку Києва. В Україні він єдиний. Як і більшість містян свій ранок Тоні починає з чаю. Аби не мерзнув, у його вольєрі встановили персональну пічку-булер'ян.

"Ну адаптувалися. Знаєте, за два місяці такого важкого стану для всієї країни і для Києва, нам потрібно робити всі кроки, щоб тваринам було гарно. Це основне завдання, щоби тварини не розуміли, що зараз відбувається війна", – пояснює директор Київського зоопарку Кирило Трантін.

Загалом Київський зоопарк купив для обігрівання вольєрів 11 великих і 15 менших булер'янів. Є генератори і печі для приготування їжі. Кажуть, що нині відвідувачів у звіринці небагато, але підтримка від міської влади та закордонних партнерів допомагає триматися.

"На мій погляд, навіть таке життя зоопарка – це теж невелика перемога. Тому, що от коли приходять зараз люди, вони торкаються до того мирного життя. А коли зараз приходять хлопці з війни на реабілітацію зі своїми родинами, то тільки слова подяки", – розповідає директор зоопарку.

"Хочеться прийти сюди. І от у дітей канікули – привести їх у канікули сюди. Якось спокійно. Трохи, звісно, ці новини, що там тигриця з розбитого зоопарку – трохи сумні. Але дітям весело", – каже відвідувачка зоопарку Елла Іваннікова.

Наразі у зоопарку 4000 тварин, за якими щодня стежить і доглядає персонал. Дехто навіть перебуває на робочому місці – цілодобово. Завідувачка відділу хижих тварин каже: вдома вона не була від вересня – любить пухнастих і хоче, аби життя тварин було легким і щасливими.

Вгору