Обстріли енергетичної інфраструктури Донеччини: який стан мережі й коли чекати відновлення

Джерело:  v-variant.com.ua  /  10:47, 15 Грудня 2022

Дякуємо енергетикам за їхню постійну працю! Без світла, але без росіян!

Масовані обстріли росіян по енергетичній інфраструктурі Донеччини, як і по всій країні, призвели до вимушених обмежень споживання світла. Чи є загроза блекауту? Як проходить відновлення системи обстрілів? Та чи можна чекати повернень до стабільного користування електромережами? “Східний Варіант” дізнався відповіді.

Ситуація складна, але контрольована

Безумовно, частина Донецької області, на якій проходять активні бойові дії, залишається без електропостачання ще з весни. Це Бахмут, Авдіївка, Вугледар, Мар’їнка та інші прилеглі до них населені пункти.

У тих громадах, де електропостачання було більш-менш стабільним протягом повномасштабного вторгнення, почались проблеми зі споживанням після масивних обстрілів росіян у жовтні та листопаді. Тоді ударів зазнавали житлові будинки, а також ТЕЦ і ТЕС по всій країні, у тому числі на Донеччині, повідомляв “Східний варіант”.

Через значний дефіцит електроенергії, її споживання довелось вимушено обмежити, населення отримує світло до будинків за складеним графіком.

відключення графік

Зараз на сайті ДТЕК Донецьких електромереж можна за своєю адресою дізнатись, у які години будуть відключення // Знімок з екрана сайту ДТЕК Донецькі електромережі

ДТЕК у Донецькій області повідомили “Східному Варіанту”, що ворог наразі постійно обстрілює енергоінфраструктуру області. Мережі та обладнання пошкоджуються постійно, через бойові дії не завжди є змога їх оперативно відновити. За словами енергетиків, до деяких населених пунктів з 24 лютого світло повертали понад 10 разів.

“Ситуація в енергетиці безпрецедентно складна, але контрольована. На жаль, руйнування стають усе більш масштабними. Сьогодні 40% енергосистеми всієї країни виведено з ладу ракетними ударами. Ситуація буде залишатись складною до кінця опалювального сезону. Є значний дефіцит потужностей. Якщо казати про Донецьку область – все ускладнюється щоденними обстрілами. Масштаб пошкоджень складно навіть оцінити, оскільки до багатьох пошкоджених ділянок немає доступу через бойові дії”, – повідомляє Юлія Лінчицька, начальниця відділу з комунікацій ДТЕК Донецькі електромережі.

Роботи вдень, вночі та під обстрілами

Тільки за останній тиждень фахівці ДТЕК Донецькі електромережі відновили електропостачання для понад 60 тисяч родин у 44 населених пунктах Донецької області. А з 24 лютого повернули електрику загалом для 3,5 млн родин на Донеччині. Щоденно над відновленнями працює близько 30 бригад енергетиків.

Для виконання відновлень компанія тісно співпрацює зі Збройними силами України для отримання безпечної можливості проводити ремонтні роботи. Бригади виїжджають на місця аварій тільки за надання допуску військових для проведення робіт та попереднього розмінування місцевості.

електромережа ремонт

Фото ілюстративне: Alexander Gimanov/Facebook

Також співробітники мають спеціальні інструкції, як діяти у критичних ситуаціях (таких як обстріл), та мають спеціальні засоби захисту – бронежилети та каски.

У ДТЕК зазначають, що відновлення та його швидкість залежить від двох факторів.

По-перше, це безпечність проведення таких робіт для співробітників. Будь-які відновлювальні роботи відбуваються лише після дозволу та допуску від Збройних сил України. І його можна отримати тільки після призупинення обстрілів. Через активність бойових дій в регіоні, іноді від пошкодження лінії до початку ремонту може пройти кілька днів.

По-друге, це масштаби пошкоджень електрообладнання. Фахівці ДТЕК Донецькі електромережі роблять все можливе, щоб ліквідувати пошкодження якнайшвидше. Однак, на час відновлення впливає те, наскільки пошкоджені опори, лінії та підстанції – ремонт може тривати від кількох годин до кількох днів.

Чи буде блекаут?

На питання “Чи погрожує Донецькій області повний блекаут?” ДТЕК Донецькі електромережі відповідають, що не можуть спрогнозувати майбутнє.

“Однак продовжимо робити усе від нас залежне задля відновлення електропостачання для мешканців області”, – зазначає Юлія Лінчицька.

Нагадуємо, що під час повного блекауту, або у часи відключення світла, жителі Донеччини можуть завітати до “Пунктів незламності”. “Східний Варіант” раніше повідомляв, що потрібно знати про їхню роботу.

Дякуємо енергетикам за їхню постійну працю! Без світла, але без росіян!

Вгору