Оголосили конкурс на кращий логотип для херсонського кавуна

Джерело:  shotam.info  /  15:09, 11 Жовтня 2019

Всі умови, положення конкурсу та реєстрація за посиланням

На Херсонщині оголосили конкурс на кращий логотип для кавуна. Створення логотипу – важливий крок на шляху офіційної реєстрації географічного зазначення «Херсонський кавун», тож він має відображати унікальність та якість херсонської ягоди, повідомляється на сайті обласної адміністрації.

Що відомо про конкурс?

“Напис на ціннику «Херсонський кавун» гарантує підвищений попит та високу якість. Саме тому, ця назва має стати захищеним географічним зазначенням, як сир Рокфор або шампанське чи коньяк”, – вважають в облдержадміністрації.

Оголосили конкурс члени громадської спілки «Асоціації виробників Херсонського кавуна» разом із партнерами. До складу журі конкурсу входять представники Департаменту агропромислового розвитку, агровиробники, представники місцевого самоврядування, громадських організацій, фахівці з культури та туризму.

Всі умови, положення конкурсу та реєстрація за посиланням

Нагадаємо, що в цьому році Міністерством агрополітики визначено для реєстрації географічного зазначення перші 10 продуктів, серед яких – «Херсонський кавун». Процедуру реєстрації здійснює проект Європейського Союзу «Географічні зазначення в Україні» за сприяння громадської спілки «Асоціації виробників Херсонського кавуна» та Департаменту агропромислового розвитку ХОДА.

Як зазначає Юрій Палічев, така реєстрація дає унікальну можливість регіональним виробникам позиціонуватися на європейському ринку, оскільки в ЄС лише один кавун має зареєстроване географічне зазначення: Anguria Reggiana (Італія).

Що таке географічне зазначення

Географічне зазначення (ГЗ) – вид інтелектуальної власності, який належить не людині, а території. ГЗ  ідентифікує товар, що походить із певної території та має якість чи характеристики, зумовлені цим географічним місцем, зокрема його природними умовами. Відомими прикладами ГЗ є сир Рокфор, шампанське, коньяк, ковбаса салямі та інші. ГЗ допомагає просуванню продукції на європейському ринку, отримати кращу ціну за неї та усунути недобросовісну конкуренцію, крім того покращує імідж та туристичну привабливість місцевості, де виробляється даний продукт. 

Яка користь від географічного маркування?

Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні. Для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.

Право на географічне зазначення дозволяє його власникам перешкоджати використанню зазначення третіми сторонами, чиї продукти не відповідають необхідним стандартам. Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці.

Наприклад, сільськогосподарські продукти зазвичай мають якості, які визначаються місцем їх виробництва і на які впливають конкретні місцеві чинники, такі як клімат і грунт. Приміром, географічне зазначення мають: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.

Для українського споживача продукти з патентованим географічним зазначенням незвичні, вони не беруть це до уваги, тоді як європейський покупець знає, що такий вид продукції – це якість, відсутність підробки, екологічність і відмінний смак. Крім того, таке маркування пов’язане з культурою країни-виробника, традиціями та автентичністю.

Вгору