Ось така атмосфера панує у Сєвєродонецьку наприкінці вересня... ФОТО

Джерело:  vchasnoua.com  /  13:59, 24 Вересня 2023

Немає господаря — немає квартири: окупанти в Сєвєродонецьку продають житло місцевих, аби збагатитися, озеро перетворюється на калюжу: мешканці окупованого Сєвєродонецька шоковані вимиранням міста

Квартира, яка лишається понад рік без власника, переходить у «власність» окупантів. Житло або продають, або заселяють росіянами.

Сєвєродонецьк/ Фото з місцевих чатів

У тимчасово окупованому Сєвєродонецьку російські загарбники продають вцілілі квартири. Це один зі способів заробітку окупаційної адміністрації або людей, які до неї наближені.

Людям дають рік аби повернутися до покинутих квартир. Якщо ні, то вони переходять у «власність» окупантів, повідомив голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко в ефірі телемарафону.

«Десь заселяють людей, які втратили житло, десь заселяють військових, а в деяких випадках — продають квартири за підробленими документами», — каже Власенко.

Окупанти не мають коштів на відновлення житлово-комунального господарства в місті.

«Якщо проаналізувати стратегічні документи, які видає рф, то більшість проєктів на найближчі пару років не передбачені цими документами, а відповідно — і бюджетами. Тому я думаю, що ці обіцянки залишаться лише обіцянками», — додав Власенко.

Через відсутність фінансових ресурсів росіяни призупинили приймання заявок на компенсацію за зруйноване житло. Крім цього, ближче до лінії зіткнення подати заявки на перерахунок виплат теж неможливо. На кожному етапі окупанти намагаються щось змінити аби люди не могли отримати бажаного результату.

Фото з місцевих чатів

Фото з місцевих чатів

Фото з місцевих чатів

Разом з цим, місцеві скаржаться на пошкоджені дороги. Окупаційна влада «голосно» розповідає про відновлення будинків і доріг. Хоча насправді ніхто нічого не робить. Глибокі ями закривають шинами та палками, а тріщини на асфальті заростають бур’янами.

«Як багато в місті машин, аж асфальт не витримує, провалюється, не те що було до війни», — саркастично пишуть місцеві.

Знищена екосистема російським снарядами та байдужістю, не готове до холодів місто й люди, які не розуміють, що їх взагалі очікує завтра — така атмосфера панує у Сєвєродонецьку наприкінці вересня.

Фото з телеграм-каналу Сєвєродонецька

Окупована Луганщина намагається увійти в осінній режим. Ремонтні роботи, заплановані ще на весну та літо, лише зараз розпочинають у деяких будинках — і є вірогідність, що мешканці багатоповерхівок знову зимуватимуть з «мінусами» — й у квартирі, й у батареях.

«Днями змінили батареї у першому під'їзді й у половині другого (мабуть, сьогодні-завтра закінчать другий), потім переходять на 3-й та 6-й. Бригада з Азербайджану розбирає „горильник“, завезли нові плити для відновлення. Почали завозити вікна та під'їзні скляні блоки», — розповідають містяни у телеграм-чаті міста.

Аналогічно ситуація з «встигнуть до морозів, бо влітку нічого не бачили й не чули» й на іншій вулиці. Там на незасклені й перспективно холодні багатоповерхівки звернули увагу лише наприкінці вересня.

«Приїжджі зараз паяють опалення, ставлять батареї. За деякими стояками роблять (якщо ще не зробили) каналізацію та воду у квартирах. Ставлять вікна, зняли руберойд, залили бетоном, потім дах робитимуть над 6, 5 і 4 під'їздами. Плиту та стіни на горищі ще не зробили. І ще ходили бригада електриків, багато лаялися на проводку в будинку. Швидше за все, відновлюватимуть лише згорілі поверхи й тільки освітлення під'їзне», — зауважують сєвєродончани у місцевому телеграм-чаті.

Водночас попри перераховані потуги приїжджих ремонтників люди вирішують, що на зиму їм краще виїхати — аби не мерзнути у квартирах.

«Ніхто за комунальні послуги у місті не платить поки що. Працівники міськгазу та водоканалу кажуть, по газу та воді треба буде все одно платити. За світло — знімають показники лічильника, а деяким уже нарахували великі рахунки (за обігрів взимку обігрівачами).

Загалом у місті добре, їхати дуже не хотілося, але перезимую (на території рф) і повернуся. Сусіди не мерзли, минулої зими було градусів 18−20 у квартирах. Вмовляли не їхати, бо опалення буде, але слабке, потрібен обігрівач", — зауважують місцеві.

Фото: з місцевих телеграм-спільнот

Крім того, місцеві, які виїхали з окупації ще до «обживання» у місті росіян, вкрай засмучені станом міського озера. Через відсутність банального догляду від водойми лишилася калюжа, яка лише нагадує «доповномасштабне» озеро.

Фото з місцевого телеграм-каналу

«Сумно і боляче, бо озеро перетворюється на калюжу, а парк зовсім заріс чагарниками. Все потихеньку вмирає, як і наше нормальне життя. Так і місто помре, якщо його не звільнять і не повернуться місцеві жителі. Бо для чужаків воно чуже, вони не будуть його відроджувати, хіба що щось робитимуть, але без любові - а щоб заробити щось», — бідкається сєвєродончанка Галина Рожко.

Вгору