Про зміни, які відбулися в процедурі отримання паспортних документів розповіли юристи УГСПЛ.
1 вересня цього року Кабмін вніс зміни до Порядку оформлення паспорта громадянина України. Ці зміни набрали чинності 2 листопада.
Відтепер особи що зареєстровані на ТОТ не мають подавати довідку ВПО для отримання паспортних документів.
А в разі втрати свідоцтва про народження можливо подати до ДМС витяг з державного реєстру про державну реєстрацію народження.
Разом з першим паспортом можна отримати і ідентифікаційний код для відображення цього коду в паспорті.
Змінена процедура встановлення особи, відтепер для встановлення особи достатньо лише одного родича будь-якого ступеня споріднення. Важливою зміню є і те, що якщо у вас відсутні документи, що підтверджують родинні стосунки, то працівники ДМС мають самі перевірити цю інформацію самостійно. Підтвердити особу можуть і сусіди за місцем постійної реєстрації.
Для осіб, які звертаються до ДМС за відновленням втраченого, або викраденого паспорта виданого територіальним підрозділом ДМС, МВС, який припинив діяльність не потрібно долучати відомості свідків, тільки документи, які дають змогу ідентифікувати особу.
Встановлено поняття «непридатність паспорта для подальшого використання» тепер паспорт підлягає обміну, якщо паспорт/фотокартка має пошкодження (та/або відсутня його/її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія".
У разі обміну паспорту у зв’язку з його непридатністю до подальшого використання необхідно пройти процедуру встановлення особи.
Паспорт, може зберігатись в ДМС до трьох років. Раніше строк зберігання неотриманого паспорта становив один рік, зараз же якщо особа не отримала паспорт протягом року, то працівник ДМС має повідомити особу про знищення паспорту в разі його не отримання протягом двох років з дня оформлення. Особа може подовжити цей строк до трьох років за письмовою заявою.
Важливим нововведенням є і те, що особи, які не здатні самостійно пересуватись можуть надіслати до ДМС письмове звернення і працівники самостійно мають приїхати до цієї особи для отримання заяви та документів для оформлення паспорта.