Під Києвом ловитимуть любителів весняних квітів

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:04, 19 Лютого 2024

У Києві та Київській області розпочинається операція “Первоцвіт”. Вона покликана упередити масове знищення підсніжників, пролісків, горицвітів та інших весняних квітів, які щороку безжально виривають на продаж

У Києві та Київській області розпочинається операція «Первоцвіт».

Як повідомили у Державній екологічній інспекції столичного округу, у Києві та Київській області екоінспектори вийдуть на рейди разом з Національною поліцією.

Як зазначається, торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України “Про Червону книгу України”, “Про рослинний світ”, “Про охорону навколишнього середовища України” та інших. Одна вирвана квітка підсніжника – це вкрадене життя у 45 паростків.

Екоінспектори будуть здійснювати рейди по місцях продажу первоцвітів разом з органами Національної поліції України. За незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 1700 до 3 655 грн. з конфіскацією рослин.

У повідомленні нагадують, що торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших.

«Торгівля первоцвітами — це, перш за все, торгівля, яка заохочується виключно попитом. Тому важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин є відмова від їх купівлі. Якщо Ви виявили порушення закону — нищення природної популяції первоцвітів, зривання їх на букети або продаж — негайно повідомте правоохоронців, зателефонувавши 102! Байдужість у разі виявлення беззаконня може призвести до непоправних наслідків для рідкісних видів. Одна вирвана квітка виду „підсніжник“ — це вкрадене життя у 45 паростків», — нагадали у Держекоінспекції.

Напередодні сезону цвітіння первоцвітів киян закликають не купувати підсніжники, проліски та інші ранньоквітучі рідкісні рослини, занесені до Червоної книги України. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Первоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість із яких (підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо) занесені до Червоної книги України та охороняються законом.

Збирання первоцвітів шкодить природі тим, що не дає змоги рослинам утворити насіння, адже вони розмножуються не лише цибулинами. Зривання кількох рослин первоцвіту призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління.

Вгору