Подарований шанс на порятунок отримали 8 українців, яким пересадили органи

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  19:07, 23 Квітня 2024

Трансплантація органів вже не розглядається як окрема подія, а стає системною, плановою роботою. Операції, за які раніше країна платила іноземним клінікам, тепер виконуються вітчизняними фахівцями і кількість таких операцій неухильно зростає

Про черговий порятунок хварих розповіли в Національному Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.

Як деталізували медики, цього разу завдяки роботі колективів КНП “Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради” та Лікарні Святого Луки (м. Кропивницький) 8 пацієнтів, які потребували пересадки органу, отримали нове життя.

“Ми вдячні своїм колегам та співробітникам Українського центру трансплант-координації за професіоналізм, взаємодію і колегіальність. Вдячність і шана донорам та їхнім родинам за подарований шанс на порятунок тим, хто його так очікував”, – додають лікарі-трансплантологи.

Як відомо, починаючи з 2024 року Центр уклав угоду з НСЗУ про надання медичної допомоги з використанням методу трансплантації органів, що забезпечується пацієнтам через Програму медичних гарантій. Таким чином, операції з трансплантації органів, передопераційні обстеження та післятрансплантаційний супровід здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

До слова, кілька днів тому стало відомо, що в Україні за добу хірурги-трансплантологи врятували 12 людей, зробивши пересадку органів.

Вгору