Подарувати свято дітям-переселенцям: як стати таємним Миколаєм та зробити добру справу

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:18, 28 Листопада 2023

Цей рік був непростим для українців та українок. Він наповнений горем, смутком, втратою, але й надією на краще майбутнє. Новорічні свята зараз — це не про веселощі, а про бажання допомогти одне одному та подарувати промінчик світла під час повномасштабної війни. Не будьмо байдужими, допомагаймо дітям, військовим та їхнім сім’ям, щоб розділити свята разом у ці важкі дні

Напередодні новорічних свят в Україні традиційно розпочалися ініціативи, за допомогою яких кожен із нас може підготувати подарунок для нужденних дітей. Східний Варіант підготував добірку таких ініціатив та розповідає, як до них долучитися

Таємний Санта разом зі Спільнотою святого Егідія

Спільнота святого Егідія — це християнська організація, яка офіційно визнана католицькою церквою. Спільнота має представництва в багатьох країнах світу, її основні напрямки роботи — це допомога нужденним, бідним, людям без житла, людям похилого віку, переселенцям тощо. У вересні минулого року організація відкрила центри допомоги в Києві, Івано-Франківську і Львові.

Цього року Спільнота оголосила про акцію «Таємний Санта», до якої кожен та кожна можуть долучитися, щоби подарувати свято дітям-переселенцям. Щоб узяти участь, треба зареєструватися в спеціальній гугл-формі, після чого учасник або учасниця отримають лист або SMS про подальшу участь.

свято дітям-переселенцям Миколай

Фото: Спільнота святого Егідія у Facebook

Далі треба підготувати подарунок, надіслати його «Новою поштою» або передати в один із пунктів Спільноти в тих містах, де вони працюють. Під час Різдвяного свята дитині урочисто вручать ваш подарунок, а також зроблять фотографію вручення.

Окрім підготовки подарунка, учасники та учасниці можуть оплатити свято дитині, оплатити подарунок людині з будинків для літніх, оплатити різдвяний обід для бідної людини або людини без житла.

Персональні Миколаї для дітей переселенців від «rechi.support»

«rechi.support» — це волонтерська ініціатива, яка допомагає знаходити речі першої потреби для переселенців, які покинули свої домівки та починають життя з нуля. Минулого року волонтери вперше проводили акцію на Святого Миколая, у результаті чого подарунки отримали понад тисяча дітей внутрішньо переміщених осіб. Цього року ініціативу поновили.

свято дітям-переселенцям Миколай

Джерело: «rechi.support» в Instagram

Щоби приєднатися до ініціативи, потрібно заповнити анкету та обрати вид допомоги: стати персональним Святим Миколаєм та купити самостійно подарунок для дитини ВПО за запитом, поділитися речами й іграшками своєї дитини або зробити донейт на підтримку сімей ВПО, який піде в тому числі й на подарунки дітям.

«Протягом останнього тижня ми розпитали наші сім‘ї ВПО, які подарунки чекають їхні діти від Миколая. Нічого незвичного: іграшки, солодощі, мікрофони, книжки, кіндери, розмальовки тощо», — розповідають у «rechi.support».

«Олені Святого Миколая»

«Олені Святого Миколая» — проєкт волонтерів із Харкова, які вже понад 8 років допомагають дітям Донеччини та Луганщини отримати подарунки на новорічні свята. Акцію проводять організатори громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Українські Рубежі»». Головна мета — подарувати свято для діточок, які постраждали від війни.

Цього року «база дитячих мрій», тобто список з усіма бажаними подарунками дітей, уже відкрито. Бажаючому треба обрати дитину зі списку. Тут можна скористатися навіть фільтрами, якщо хочете привітати дитину з певного регіону або певного віку. У базі можна детально ознайомитися з листами дітей та подарунками, які вони хотіли б отримати.

свято дітям-переселенцям Миколай

Свято для діточок минулих років. Фото: Олені Святого Миколая у Facebook

Після вибору треба натиснути кнопку «Стати чарівником», заповнити форму і все: дитина закріпиться за вами.

Подарунки для дітей треба обов’язково підписати та надіслати на відділення «Нової Пошти»: м. Харків, НП № 36, Ачкасова Інна Марківна, тел. 066 103 78 21.

Святий Миколай 10-ї окремої бригади «Едельвейс»

10-та окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс» зустрічають зимові свята на сході, і тому вирішили долучитися до добрих справ та підготувати подарунки для маленьких жителів та жительок Донеччини на День Святого Миколая. Долучитися до свята може кожен охочий, підготувавши подарунок та відправивши його в потрібне місце. Це можуть бути подарункові набори цукерок, розфасовані солодощі, іграшки, книги, розмальовки.

свято дітям-переселенцям Миколай

Джерело: 10-та окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс» в Instagram

Логістами Святого Миколая виступить Фонд Підтримки 10-ої ОГШБр «Едельвейс», саме вони доставлять усе зібране бригаді. Збір триває до 1-го грудня включно.

Подарунки можна віднести самостійно до пункту збору в Коломиї (у Логістичний центр волонтерської групи «Едельвейс», вулиця Йосипа Сліпого) або відправити «Новою поштою» (адресу можна спитати в акаунта @edelweiss_fund в Instagram).

Не Таємний Миколай, але збір на подарунки дітям від «Пласту»

Національна скаутська організація «Пласт» оголосила про збір на різдвяні подарунки для військових та дітей із прифронтових територій. Сума збору: 2 мільйони гривень, на які представники організації закуплять необхідні речі. Очікується, що на цю суму вдасться організувати подарунки для 230 дітей.

свято дітям-переселенцям Миколай

Джерело: «Пласт» у Facebook

«Незалежно від того, чи це невелика сума, чи значущий внесок — це все одно крок, який допоможе доставити різдвяні подарунки для 230 дітей у прифронтовій зоні, переселенців і дітей загиблих воїнів», — говорять в організації.

Долучитися до збору можна за посиланням.

***

Цей рік був непростим для українців та українок. Він наповнений горем, смутком, втратою, але й надією на краще майбутнє. Новорічні свята зараз — це не про веселощі, а про бажання допомогти одне одному та подарувати промінчик світла під час повномасштабної війни. Не будьмо байдужими, допомагаймо дітям, військовим та їхнім сім’ям, щоб розділити свята разом у ці важкі дні.

Вгору