Поки не буде відновлено озеро Синє, КП «Плесо» бюджетні гроші не отримає

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  17:01, 13 Жовтня 2023

На рахунок КП «Плесо» не перерахують 35 млн грн з міського фонду охорони навколишнього природного середовища до тих пір, поки не завершиться очистка озера Синього. Про це кореспонденту «Великого Києва» повідомили у Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату

Як відомо, на розробку проекту очищення раніше заплатили 150 тис. грн.

«Робочим проектом з відновлення водойми «Розчистка та благоустрій озера Синє у Подільському районі» передбачена розчистка дна водойми глибиною до 5 метрів, що, згідно з розрахунками, дасть змогу відкрити природні джерела та наповнити озеро водою з підземних джерел», – повідомив заступник директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату, начальник управління охорони навколишнього середовища та адаптації до зміни клімату Володимир Дундар.

Після погодження доопрацьованого проекту буде оголошено тендер для пошуку виконавця робіт з розчистки водойми.

Нині проектна документація перебуває на розгляді у Державному агентстві водних ресурсів України. Погодила проект Державна служба геодезії та картографії. А Департамент культурної спадщини КМДА надав лист, де зазначив, що озеро Синє у Подільському районі «розташоване поза межами історичних ареалів, території пам’яток культурної спадщини місцевого значення, історико-культурного заповідника місцевого значення, їх зон охорони».

Директор профільного департаменту повідомив, які саме роботи мають бути виконані для збереження озера:

  • днопоглиблення – дозволить збільшити глибину озера та забезпечить розкриття закольматованих джерел підземного живлення
  • розчистка від замулення – дозволить збільшити притік води та забезпечить збільшення її корисного об’єму

Він також нагадав, що рішенням Київради від 23.03.2017 № 27/2249 «Про надання статусу парку земельній ділянці, розташованій на просп. Правди (озеро Синє) у Подільському районі м. Києва» земельній ділянці, в межах якої розташоване озеро Синє, надано статус парку площею 16 га.

Вишукувальні науководослідні роботи на замовлення КП «Плесо» у 2020 році виконувала ТОВ «ВОДБУД-УКРАЇНА». Під час досліджень з’ясовували причини та прогнозували явище обміління озера Синє:

«Фахівцями ТОВ «ВОДБУД-УКРАЇНА» здійснено комплексну оцінку стану водойми за результатами збору статистичних метеоданих минулих років, виконання геологічних та гідрологічних вишукувань, проведення водобалансних розрахунків. На основі отриманих результатів розроблено рекомендації щодо зменшення впливу процесів, які призводять до обміління водойми».

У відповідь на запитання, яке звучало від мешканців масиву Виноградар, про те, що воду в озері могли спустити штучно, у КМДА відповіли:

«Планово воду у водоймі озеро Синє не спускали».

Раніше “ВК” розповідав, що жителі Подільського району столиці, на Виноградарі, заявляли про те, що повністю висохло озеро Синє.

У перші дні жовтня КП “Плесо” провело на озері додаткові інструментальні обстеження.

Вчений-геоеколог Юліан Тютюнник заявляв, що причиною зникнення води є кліматичні зміни, забудова на берегах. А також радив додатково перевірити, чи не збільшила місцева водонасосна станція об’єми видобування води за останні роки. Адже це може бути додатковим фактором, який спричинив до швидшого обміління озера.

У серпні 2023 року почати роботи з відновлення водойми, яку ще називають в народі Синьоозеркою, обіцяли всередині вересня. Однак терміни довелося відкласти.

Вгору