Покрокова інструкція - як мелітопольцям виїхати з окупації (фото)

Джерело:  ria-m.tv  /  18:45, 5 Лютого 2024

Як йдуть справи з виїздом через Колотилівку насправді? Повідомляють, що пункт пропуску продовжує працювати

Останнім часом з'явилася інформація, що єдиний прямий гуманітарний коридор на територію, підконтрольну Україні, закрито.

Як йдуть справи з виїздом через Колотилівку насправді? Повідомляють, що пункт пропуску продовжує працювати. Потік людей зменшився у зв'язку з погодними умовами, що цілком зрозуміло. Через сніг та ожеледицю скористатися "дорогою життя" стало складніше.

Волонтери рекомендують брати з собою менше речей. За поганих погодних умов може бути складно їхати з валізою на коліщатках. Особливу увагу варто приділити літнім і маломобільним українцям. Наполегливо рекомендується, не відпускати таких людей одних. Ідеальний варіант - супроводити або оплатити попутника.

Так, дівчина, якій вдалося евакуюватися, розповідає про літнього чоловіка, якому стало погано в дорозі. Він упав у сірій зоні, куди волонтери не можуть потрапити, і в підсумку опинився в російській лікарні. Також у групах пишуть про те, що під час переходу померла жінка. Тепер син просить забрати її речі з сірої зони. Але коментатори радять так не ризикувати. Бо залишені речі на узбіччі можуть бути заміновані.

Волонтери та перекладачі настійно рекомендують давати їхні контакти родичам тих, хто евакуюється, щоб не втратити зв'язок. Біля кордону сторони, контрольованої Україною, є волонтери з громадської організації "Плуритон" і представники Сумського Червоного хреста. Вони допомагають літнім і маломобільним пройти шлях до кордону.

Але попереджають, що для цього потрібно попередньо зв'язатися з волонтерським центром. Виїхати через Колотилівку цілком реально. Головне ретельно продумати шлях, і заздалегідь потурбуватися про те, щоб допомога була на його кожному етапі. Раніше РІА Мелітополь повідомляв, як працює КПП у Колотилівці.

Вгору