«Порятунок» українських дітей та штрафи за спілкування із родичами з рф: добірка фейків рашистів

Джерело:  vchasnoua.com  /  11:21, 28 Березня 2023

російські змі не припиняють обманювати своїх читачів, вигадуючи найяскравішу брехню з метою вразити аудиторію

Цього разу вони називають викрадення українських дітей «уникненням жертв серед мирного населення», а також намагаються дискредитувати різними способами нашу владу.

Не депортували українських дітей, а «евакуювали»

Після того, як МКС ухвалив рішення про ордери на арешт путіна та «дитячої» омбудсменки рф львової-бєлової, рашисти почали бити на сполох, зокрема заявили, що вивезення українських дітей із зони бойових дій та переміщення їх до рф не може вважатися воєнним злочином. Зокрема дітей, фактично, крали лише з метою «уникнення жертв серед мирного населення».

Однак речі потрібно називати своїми іменами. Така «евакуація», а насправді насильницьке переміщення неповнолітніх українців, дійсно є воєнним злочином відповідно до норм міжнародного права, зазначили журналісти StopFake.

Це підтверджує і незалежна Комісія ООН. 15 березня експерти опублікували звіт, де йдеться про результати розслідування депортації українських дітей окупантами. Після того, як спеціалісти розглянули випадки депортації 164 дітей віком від 4 до 18 років з Донецької, Харківської та Херсонської областей, Комісія дійшла висновку, що рф винна у незаконному переміщенні українських дітей, що є воєнним злочином.

Українців штрафують за спілкування з родичами, які проживають на території рф

Нещодавно рашисти повідомили, що нібито Служба безпеки України штрафує українців за підтримування зв’язку з ріднею з рф.

Зокрема, тому, хто поговорив з ріднею з рф, приходить повідомлення, нібито від імені СБУ, а «винному» виписують штраф в районі тисячі гривень.

Лише проблема в тому, що це СМС містить цілий ряд граматичних помилок, непритаманних українській мові: «Россії», «на РФ», «являють собою». Окрім того, війну тут називають «спецоперацією», чого наша Служба безпеки точно не зробила б.

«Подібні фейки мають на меті дискредитацію представників Сил оборони України та провокування зниження довіри до них серед українців», — повідомляє Центр протидії дезінформації.

Британці пропонують Зеленському здатися після того, як путін заявив, що розмістить ядерну зброю на території Білорусі

Статтю з таким заголовком опублікували російські медіа з посиланням на Daily Mail. Однак на сайті видання немає такої публікації.

Схоже, що рашистські пропагандисти дають задню у вигадуванні нових приводів для того, щоб дискредитувати українців та нашу владу.

«Напевно, самі написали якийсь „лайно-комент“ під статею в „Daily Mail“, і самі його ось так коментують. Брехати можна як завгодно», — прокоментував ситуацію журналіст Андрій Цаплієнко.

Вгору