Позов України проти РФ до Міжнародного Суду ООН підтримали понад 40 країн

Джерело:  uainfo.org  /  10:16, 14 Липня 2022

Про це йдеться у спільній заяві країн

Метою позову є доказ того, що у Росії не було жодних законних підстав для військових дій в Україні / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

На п'ятому місяці повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну понад 40 країн підтримали порушення кримінального провадження проти Російської Федерації в Міжнародному Суді ООН в Гаазі.

Про це йдеться у спільній заяві країн, пише УНІАН, інформує UAINFO.org.

Країни, що підписали заяву, підтверджують підтримку порушення Україною в Міжнародному суді провадження проти Росії відповідно до Конвенції 1948 року про запобігання геноциду і покарання за нього

Метою позову є доказ того, що у Росії не було жодних законних підстав для військових дій в Україні. Також у РФ немає і не було ніяких виправдань застосування геноциду щодо українців.

Країни, що підписали заяву, підкреслюють важливість такого судового розгляду і знову закликають Росію "негайно призупинити військові операції в Україні, як це наказано Судом в його постанові про тимчасові заходи від 16 березня 2022 року".

Заяву підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Маршаллові Острови, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Палау, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Великобританія, США і Європейський Союз.

Постанови Міжнародного суду про тимчасові заходи мають обов'язкову юридичну силу для сторін. Невиконання постанови суду від 16 березня 2022 року являє собою подальше порушення Росією своїх міжнародних зобов'язань.

Вгору