Проєкти енергоефективності “70/30” у Києві заморозили до кращих часів

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  15:41, 27 Квітня 2022

Проекти тепломодернізації житла в рамках програм співфінансування “70/30%” та “Капремонти” залишаються в режимі очікування і будуть реалізовані після стабілізації ситуації у країні

Про це сьогодні під час зустрічі з депутатами Київради та представниками будинкових громад заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, модернізація будинків на умовах співфінансування “70/30%” залишається пріоритетом для міста в контексті енергозбереження та проведення капремонтів.

Результати конкурсу та перелік будинків-переможців залишаються актуальними, але проекти будуть реалізовані після стабілізації ситуації у країні та скасування воєнного стану.

Як підкреслив чиновник, з початку повномасштабної війни столиця неодноразово зазнавала ракетних ударів, близько 200 будівель пошкоджено.

Багато людей, в будинки яких влучили ракети чи їхні уламки, втратили свої домівки. Насамперед ми зобов’язані спрямувати зусилля на відновлення пошкодженої інфраструктури та житла. З початком повномасштабної військової агресії місто, зі зрозумілих причин, припинило фінансування капітальних видатків, залишивши в пріоритеті фінансування захищених статей“, – пояснив Петро Пантелеєв.

Однак, за його словами, муніципалітет шукатиме варіанти виконання, принаймні першочергових або критичних, проектів у рамках програм співфінансування. Усі ж проекти, які обрані переможцями, або проекти програми “Капремонти”, де люди зібрали кошти на ремонти, будуть обов’язково розпочаті після завершення воєнного стану та зміцнення економічної ситуації.

Петро Пантелєєв нагадав, що 15 лютого конкурсна комісія визначила 117 переможців Конкурсу енергоефективних проєктів. Загальна вартість робіт – більше 280 млн грн, з яких частка коштів міського бюджету становить 172,2 млн грн, а 107,8 млн грн – це кошти співвласників.

Як повідомляв “ВК”, муніципальна програма енергоефективних проектів “70/30” працює вже понад 7 років – з 2014 року. Вона передбачає методику співфінансування: 70% вартості робіт оплачує місто, 30% – мешканці. До конкурсу допускаються проекти, за умови гарантування об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку та членами кооперативного будинку оплати не менше 30% від загальної вартості робіт. Раніше ми розповідали, як завдяки цій програмі у будинку на Позняках скоротили вартість опалення втричі.

Енергоефективні заходи дозволяють мешканцям столичних багатоповерхівок економити на вартості комунальних послуг до 40%.

Вгору