16 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10062 "Про внесення змін до деяких законів щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану".
Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, інформує Цензор.НЕТ.
"Після довгих і складних дискусій і провалу багатьох правок законопроєкт №10062 щодо реєстрів для військового обліку прийнято в цілому", - написав він.
За словами нардепа, "за" проголосували 249 нардепів.
У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт розроблено з метою "законодавчого удосконалення процедури інформаційної взаємодії між державними реєстрами" для військового обліку та набуття статусу ветерана війни.
Законопроєкт вносить зміни до законів про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів та про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.
Також він має спростити процес отримання військовими учасника бойових дій під час дії воєнного стану.
Крім того, відтепер запис у Єдиному державному реєстрі міститиме 30 пунктів, включаючи інформацію про:
- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
- відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, місце роботи, посада, стаж роботи);
- реквізити документа про освіту (серія, номер, дата видачі, заклад освіти, що видав, рівень освіти, професія, галузь знань, спеціальність);
- мобільні номери та електронну пошту;
- реквізити паспорта громадянина України та документів, що дають право на виїзд за кордон;
- відомості про батьків та членів сім’ї;
- відомості щодо обмеження цивільної дієздатності, про встановлення групи інвалідності;
- відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку;
- відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України;
- відомості про притягнення особи до кримінальної та адміністративної відповідальності;
- відомості про володіння іноземними мовами;
- відомості про дозвіл на зберігання та носіння зброї;
- реквізити посвідчення водія (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія), а також документи про право керування тракторами, морськими та повітряними суднами;
- відомості про наявність права на відстрочку від призову під час мобілізації;
- відомості про статус ВПО;
- відомості про статус ветерана війни, загиблих та зниклих безвісти.
З цією метою пропонується розширити перелік джерел для формування та оновлення бази даних Реєстру.
Окрім даних Центральної виборчої комісії, для цього використовуватимуть дані Державної податкової служби та Державної міграційної служби.
Для оновлення інформації в реєстрі військовозобов'язаних пропонується використовувати дані з реєстрів Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Міністерства у справах ветеранів, Державної морської інспекції, Державіаслужби.
Законопроєкт передбачає створення електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, порядок доступу до якого визначатиме Міноборони.
Крім того, пропонується встановити, що оформлення військово-облікових документів для громадян України має здійснюватися виключно з використанням засобів реєстру.
Як вказано у пояснювальній записці до законопроєкту, його метою є спрощення процедури оформлення статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану, а також особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.