РФ не визнає документи, видані на окупованих територіях: що відомо?

Джерело:  sprotyv.info  /  12:23, 26 Серпня 2021

Несподіванкою для багатьох виявився й, так би мовити, не повний пакет соціально-економічної інтеграції, про яку розповідали, агітуючи оформлювати паспорти та СНІЛС

Останнім часом збільшився тиск на працівників бюджетних організацій і так званих “державних підприємств” в ОРДЛО: людям, які відмовляються отримувати російські паспорти, погрожують звільненням. Про це йдеться у матеріалі видання «Тиждень» з посиланням на інформацією від місцевих мешканців окупованих Російською Федерацією територій Донбасу.

“І це не просто отримати паспорт. Нам сказали оформити СНІЛС (страховий номер індивідуального особового рахунку — ред.), через який ми начебто повністю інтегруємося в російське суспільство, і обов’язково та терміново зареєструватися на порталі державних послуг для участі у виборах у Державну Думу. Бонусом — ще вступити в партію “Єдина Росія”. Але на слово вже ніхто не вірить — кожен має показати скріни з цього порталу. Керівник школи щоп’ятниці звітує у відділок освіти, скільки робітників вже це зробили. Збирають інформацію про родини дітей: чи всі дорослі в родині вже оформили ці документи”, — пояснили процес примусу Тижню анонімні джерела з окупованих територій.

Оформити всі ці документи можна у чисельних “Інформаційних центрах”, які відкрили у всіх населених пунктах окупованої Донеччини та Луганщини. Тільки на території Донеччини їх відкрито 255. Відбувається це й на пропускних пунктах на кордоні з Росією, де паспортизація не гарантує вільного та швидкого проходження кордону. За інформацією зі сторінок соціальних мереж, останнім часом проходження кордону з Росією триває до 15 годин, що викликає обурення та напруження у більшості тих, хто намагається виїхати з так званих “республік”. Втрутитися в процес обіцяв навіть голова так званої “ДНР” Денис Пушилін, пояснюючи, що власники російських паспортів не мають так довго чекати, коли їх пустять майже на батьківщину. Але наразі проблема не розв’язана — процес проходження прикордонного контролю займає дуже багато часу.

Несподіванкою для багатьох виявився й, так би мовити, не повний пакет соціально-економічної інтеграції, про яку розповідали, агітуючи оформлювати паспорти та СНІЛС. До прикладу, в Донецьку не виходить оформити та отримати одноразові виплати на підготовку дітей до школи, якими заманювали у СНІЛС людей ще з весни. Для оформлення цих виплат люди намагаються виїхати до найближчих областей Росії, але там однозначно вказують на неповноцінність їхніх документів. Так, у Покровському Некліновського району Ростовської області навіть не пускають в приміщення Пенсійного фонду жителів “ДНР” з російськими паспортами, на тій підставі, що у них немає реєстрації на території РФ.

“Люди намагаються звернутися за отриманням виплат, передбачених Федеральним законом від 29 грудня 2006 р № 256-ФЗ “Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей» а також Указом Президента Російської Федерації від 07.04.2020 р № 249 «Про одноразову виплату сім’ям , які мають дітей”, але терплять презирство і знущання з боку співробітників ПФ. Все починається ще на вході. Працівник з прочинених дверей запитує у відвідувача, чи є у нього реєстрація в РФ, і якщо немає — відмовляється пустити в будівлю, описує ситуацію один з місцевих пабліків. А далі, найбільш наполегливих проводжають в кабінет до начальниці даного Управління, де вона “відверто сміється в обличчя тим, хто наполягає на своєму праві, як російського громадянина, отримати виплати від держави”.

Телеграм-канал повідомляє, що деяким людям прийшло вже кілька письмових відмов. І тому зараз з’явився новий вид корупції — за 3000 рублів людей організовано везуть до Таганрога, де оформлюють заявки з гарантованим результатом. А відсутність реєстрації приховують: кожний учасник такого “туру” отримує певну адресу, яку він вказує як свою. “Подібні речі геть нівелюють всі зусилля щодо агітації та залученню населення республік до виборів. Потрібно було врахувати політикам, що люди в «ДНР» і «ЛНР» дуже матеріально орієнтовані, і не від хорошого життя, а тому, що доводиться виживати. І для багатьох соціальні виплати від РФ стали б не тільки непоганою підмогою для сімейного бюджету, а й аргументом на користь того, що ми дійсно повноцінні громадяни.Про яких держава піклується. А не тільки згадує, коли потрібно проголосувати зміни до Конституції або протягнути “Єдину Росію” в Держдуму”, — підсумовує ображений таким ставленням журналіст.

Але це не єдиний приклад того, що більшість офіційних документів, які видають на окупованій Росією території, не є аргументом в самій же Росії. Так, місцеві мешканці, які воювали на боці бойовиків, втрачають свій статус, тільки-но переходять кордон. В Росії не визнають ані військовий квиток, ані зараховують військовий стаж, який вони отримали у незаконних збройних формуваннях. “Але це стосується не тільки тих, хто хоче продовжити службу. Військовий квиток потрібний кожному, хто хоче влаштуватися на роботу у державні структури Росії”, — пишуть у тому ж пабліку. І тому так звані “військові” мають знов проходити строкову або контрактну службу. Але вже у російському війську. “Росія не визнає військовий стаж жодної країни, окрім Таджикистану. То, поки нас не визнають офіційно і не включать у склад Росії, проблема залишиться актуальною”, — бідкаються журналісти.

Вгору