Російські окупанти представили черговий «план» відновлення міст Луганщини

Джерело:  vchasnoua.com  /  18:00, 19 Грудня 2023

Поки окупанти фантазують про відновлення, люди замерзають у домівках: російські загарбники розробили чергову пропаганду про відбудову Луганщини

російські окупанти представили черговий «план» відновлення міст Луганщини. За 12 років загарбники хочуть відновити менше ніж 10% від загальної кількості зруйнованих та пошкоджених об'єктів.

Російські загарбники розробили чергову пропаганду про відбудову Луганщини/Сєвєродонецька громада, фото з місцевих пабліків

Окупанти озвучили «майстер-план» відновлення Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного — найбільших міст, які зазнали руйнації при їхніх штурмах. План розрахований до 2035 року, повідомляє голова Луганської ОВА Артем Лисогор.

«Він включає відбудову менше ніж 10% від загальної кількості зруйнованих та пошкоджених об'єктів. Зокрема, на території Луганщини, за попередніми підрахунками, тільки понад три тисячі багатоповерхівок зазнали різного ступеня руйнацій», — пише Лисогор.

До 12-річного плану увійшли 20 будинків в Лисичанську, 98 — в Рубіжному, трохи більше сотні - в Сєвєродонецьку. Все інше в найближчому майбутньому навіть не розглядається.

Зокрема з окупаційних джерел стало відомо про відновлення 138 об'єктів Сєвєродонецька: це 120 багатоквартирних будинків та 18 установ соцкультпобуту.

Також окупанти пишуть, що у «лнр» вже відновлено 207 об'єктів енергопостачання, 272 об'єкти теплопостачання, 182 школи, 122 дитячі садки, 64 медустанови, 53 соціальні об'єкти, 1 735 об'єктів житлового фонду. Для підтримки будівництва нового житла у нових регіонах діє пільгова іпотека під 2% річних. Крім того, у «лнр» запущено будівництво нових багатоквартирних будинків.

Дивно, все нібито відновлюється, проте ні тепла, ні нормальної електроенергії, ні житла люди все одно не мають.

Разом з цим, це не єдиний план окупантів. Вони склали ще один — до 2025 року. Він включає безпрецедентну кількість об'єктів, у тому числі соціальні установи та житлові будинки.

Пропаганду окупанти люблять і планів у них багато, а виконаних робіт — нуль. Хоча ні, зруйновані, спалені та пошкоджені домівки — це ж їх виконана робота. Але чомусь цей план вони не пропагують.

Крім цього, так званий «глава лнр» пасічник повідомив, що у відновленні Донбасу бере участь вся росія, а також нагадав, що в республіці вже завершено роботи на більш ніж 3,5 тис. об'єктах.

Окупанти як завжди, «стелять» гарно, але цю брехню можна легко спростувати. Про події в окупованих містах повідомляють самі місцеві жителі. Зокрема, у Рубіжному почекуни «руського міра» вже не вірять загарбникам і приходять до тями. Мабуть, мороз освіжив їхні голови, бо кажуть, що у Рубіжному справжній колапс. Люди замерзають у власних домівках.

А ще опублікували фото школи № 7 у Рубіжному. Вище було сказано, що окупанти писали про відновлення освітніх закладів і так далі, проте, здається, це не відповідає дійсності.

«Як зруйнували так і залишили, місто не відновлюється. Майже через 2 роки нічого не змінилося з перших російських обстрілів», — пишуть у місцевих чатах.

В інших окупованих містах ситуація не краща. Фото із місцевих пабліків свідчать про відсутність бодай найменшого відновлення міст.

Рубіжне, школа № 7/ Фото з місцевих пабліків

Рубіжне «відновлення"/ Фото з місцевих пабліків

Сєвєродонецьк/ Фото з місцевих пабліків

Сєвєродонецьк/ Фото з місцевих пабліків

Якщо відновлювальні роботи не проводяться у містах, то про навколишні села можна й не згадувати. Ось, наприклад, село Метьолкіне Сєвєродонецької громади. Наразі в селищі проживає 183 людини, серед яких є також люди похилого віку та діти. Там зупинився час, він йде у зворотному відліку. А на людей всім просто байдуже.

Метьолкіне/ Фото з місцевих пабліків

Метьолкіне/ Фото з місцевих пабліків

Що можна говорити про відновлення якщо у громадах немає навіть кому вивезти сміття. Люди час від часу скаржаться, на цю проблему, особливо влітку коли стоїть жахливий сморід.

От, наприклад Воєводівка, вже інтегрувалася у сміттєву сєверодонецьку агломерацію.

«Хламу та побутових відходів на вулицях дуже багато. Представники місцевої „влади“ сказали, що для прибирання та вивезення сміття ресурсів немає», — пишуть місцеві.

Воєводівка/ Фото з місцевих пабліків

Воєводівка/ Фото з місцевих пабліків

Вгору