Російські попи продовжують жити в ілюзорному світі «безпеки та миру»

Джерело:  vchasnoua.com  /  13:43, 24 Вересня 2023

У Святогірській лаврі московські попи влаштували святкування: до монастиря автобусами їдуть проросійські паломники

У Свято-Успенській Святогірській Лаврі російські попи продовжують жити в ілюзорному світі «безпеки та миру»: під сирени до них з'їжджаються паломники з усієї України.

У релігійних спорудах, в яких поки що перебувають московські священики, продовжуються святкування «внутрішніх подій»: попри обстріли, які на Донеччині не припиняються цілодобово, просто зараз до лаври з'їжджаються десятки автобусів і приватних автівок паломників.

23−24 вересня священнослужителі Свято-Успенської Святогірської лаври проводять збори паломників на своїй території у Святогірську з нагоди святкування Собору Святогірських Святих, на які збирають віруючих по всій Україні для масового молебню.

«Зараз у лаврі сотні вірян: станом на зараз триває служба, на якій присутні близько 300 людей. Це все — на території Святогірської лаври», — розповідають власні джерела в правоохоронних органах.

За інформацією журналістів «Вчасно», правоохоронці перебувають на місці задля безпекової ситуації. Вони намагаються пояснити паломникам, що перебувати у споруді небезпечно, оскільки вона може потрапити під обстріл щосекундно — як це вже довели російські солдати у попередні півтора року повномасштабної війни. Крім того, зовсім нещодавно стався обстріл громади, і Святогірська лавра може опинитися під градами будь-якої миті.

«Попри героїчний опір України російським окупантам і подвиги рятувальників з ліквідації наслідків ворожих обстрілів, релігійне життя УПЦ мп в Донецькій області проходить своєю чергою, ніби не помічаючи війни росії проти України. Служителі УПЦ продовжують наражати на небезпеку життя віруючих людей та їхніх дітей, яких закликають з усієї країни їхати до зони бойових дій.

Попри заборону масових заходів, у тому числі й релігійного характеру на час воєнного стану, неодноразових обстрілів безпосередньо лаври та її скитів, настоятель Арсеній та його братія продовжують ігнорувати будь-які заборони, наражаючи людей на смертельну небезпеку та створюючи вигідну ворогові атмосферу для провокацій та подальшої пропаганди", — пояснюють правоохоронці журналістам.

Вгору