Шість років тому українські військові вийшли з Дебальцевого. ВІДЕО

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:00, 18 Лютого 2021

Бої за Дебальцевський плацдарм — одне з найбільших зіткнень на Донбасі. Бої за місто та операція з виведення українських військових стали одними з найбільш трагічних і масштабних подій за весь час війни на сході України

Гостра фаза тривала майже місяць — з 25 січня по 18 лютого 2015 року — і охоплювала як масовані артилерійські обстріли, так і перестрілки на малих відстанях зі стрілецької зброї і навіть танкові битви.

До цього часу сили АТО протягом дев’яти місяців забезпечували ізоляцію кризового району на сході України та не допускали його розширення на решту території держави.

18 лютого 2015 року понад 2,5 тисячі українських воїнів залишили плацдарм. І хоча деякі групи виходили ще кілька днів, саме ця дата вважається завершенням боїв за Дебальцеве.

Фото ВВС Україна

Фото ВВС Україна

Бойовики, маючи підтримку підрозділів Збройних сил РФ, намагалися за будь-яку ціну ліквідувати Дебальцівський виступ та захопити Донецький аеропорт, тим самим примусивши Україну йти на політичні поступки під час переговорного процесу стосовно особливого статусу Донбасу, амністії для бойовиків, а також термінів і порядку проведення виборів до органів місцевого самоврядування.

Безпосередньо в район Дебальцівського виступу у лютому 2015 року російсько-терористичні війська стягнули понад 19 тис. осіб, яким протистояли у секторі «С» 13 тис. українських військових, з яких безпосередньо в районі Дебальцевого — близько 4700 бійців. Українські захисники мужньо вели важкі бої з противником. Саме значні втрати, нанесені агресору, примусили його відмовитися від подальших наступальних дій.

Фото AFP

Фото AFP

Враховуючи, що підрозділи сил АТО на Дебальцівському напрямку виконали усі визначені завдання, а також обстановку, що склалася, о 13:00 18 лютого 2015 року Верховний Головнокомандувач віддав наказ скоординувати під керівництвом начальника Генштабу операцію із планового організованого виходу українських військ з Дебальцевого. За даними Генерального штабу ЗСУ під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня по 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 — взято в полон та 18 зникли безвісти.

За підрахунками волонтерів Книги пам’яті загиблих за Україну, із 25 січня по 18 лютого 2015 року на Дебальцевському напрямку загинули 268 українських військових із більш як 30 підрозділів.

Фото AFP

Фото AFP

Дебальцевська операція увійшла в історію України та підручники військового мистецтва. Це була унікальна операція наших Збройних Сил, зміст якої багатьом став зрозумілий згодом, за кілька місяців. Це історія української звитяги та історія про підступ нашого ворога.

Дебальцеве стало ще одним прикладом глобального обману і медіаманіпуляцій РФ. Українські військові довели: Дебальцеве перебувало під нашим контролем, жодного оточення не було, наші частини та підрозділи вийшли планово та організовано. Залишивши бойові дозорні пости й відвівши їх на нову лінію оборони, українська армія залишила собі плацдарм для оборони держави. Це переконливий доказ боєздатності Збройних Сил та ефективності військового командування. І найголовніше, що вдалося досягнути українській армії — зупинити просування противника вглиб території України.

Вгору