Літо – пора найбільшої активності сонця. У цей час навіть кілька хвилин на вулиці можуть спричинити сонячні опіки на відкритих ділянках тіла, навіть на мочках вух, губах і шкірі голови. Втім негативний вплив ультрафіолету може проявитися через роки, спричинивши передчасне старіння та рак шкіри. Тож навіть якщо ви проводите спекотний сезон у місті, не забувайте захищати шкіру від сонячних променів.
Про те, як захиститися від сонця – нагадує МОЗ.
Як запобігти сонячним опікам
1. Використовуйте сонцезахисний крем. Наносьте крем з широким спектром захисту (UVA та UVB) з SPF не менше 30 (навіть, якщо ви знаходитеся в місті). Робіть це щонайменше за 15-30 хвилин до виходу на вулицю й оновлюйте кожні дві години.
2. Уникайте перебування на сонці у пікові години. Сонце найактивніше між 10:00 та 16:00. Намагайтеся перебувати в тіні або в приміщенні у цей проміжок часу.
3. Подбайте про правильний одяг. Вбирайтеся у легкий світлий одяг, який закриває шкіру, одягайте капелюх та сонцезахисні окуляри з захистом від ультрафіолетових променів.
4. Намагайтеся за найменшої можливості перебувати у затінку. Під час перебування на вулиці шукайте тінь під деревами, парасолями або іншими укриттями.
5. Регулярно оглядайте шкіру. Звертайте увагу на будь-які зміни: якщо помітили будь-які нові плями на шкірі або зміну родимок — зверніться до лікаря для проведення діагностики.
6. Дотримуйтесь цих правил навіть у похмурі дні. Навіть якщо сонце ховається за хмарами, ультрафіолетове випромінювання все одно проникає через них і може завдавати шкоди шкірі.
Що робити, якщо опіку уникнути не вдалося
Важливо правильно якомога швидше зменшити дискомфорт та запобігти подальшому ушкодженню шкіри. Як це зробити?
Якщо ж у вас з’явилися пухирі на обличчі, руках чи статевих органах, або якщо вони покривають велику частину тіла, якщо місце опіку сильно набрякло, ви маєте головний біль, нудоту, запаморочення або ознаки інфекції (гній, сильний біль, почервоніння навколо пухирів), і покращення не наступає упродовж кількох днів, – негайно зверніться до лікаря.