СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ до членів Громадської Ради при Держкомтелерадіо України

Источник:  ugorod.od.ua  /  09:05, 28 Августа 2020

Українська Асоціація Медіа Бізнесу, Національна Спілка Журналістів України та Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України

1. Українська Асоціація Медіа Бізнесу, яка об’єднує 56 видавничих компаній з усієї України, що видають більше 250 друкованих та понад 350 цифрових медіа, є членом Всесвітньої Асоціації Видавців Газет та Новин WAN-IFRA, Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України та Національна спілка журналістів України - найбільша журналістська організація в Україні, яка об'єднує понад 19 тисяч членів у 24-х регіональних організаціях та є членом Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, звертаються до членів Громадської Ради при Державному комітеті з питань телебачення і радіомовлення України з приводу ситуації, яка склалася із затвердженням тарифів на доставку передплати ПАТ «Укрпошта».

 

Враховуючи терміновість цього питання – у вересні 2020 року має розпочатися передплатна кампанія на 2021 рік, тобто видавці мають зовсім небагато часу, щоб сформувати ціни на передплату, враховуючи підвищення тарифу на доставку – ми просимо про розгляд цього звернення в оперативному режимі.

 

Ми просимо членів Громадської Ради підтримати звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності:

 • Максимально оперативно затвердити нові тарифи на доставку передплати на українські видання на 2021 рік та забезпечити своєчасний початок передплатної кампанії на пресу.

 • Зобовязати ПАТ «Укрпошта» завчасно подавати видавцям інформацію про усі наступні зміни тарифу на доставку передплати.

 • Зобов’язати ПАТ «Укрпошта» оприлюднити інформацію та розтлумачити зв’язок між підвищенням тарифу на доставку передплати та рівнем інфляції в Україні.

 •  

  Прозоре та своєчасне інформування видавців щодо змін у вартості послуг на доставку передплати дозволить максимально врахувати інтереси передплатників та зробити інформацію про передплату прогнозованою та своєчасною. А це, в свою чергу, забезпечить максимальне залучення населення України до передплати на якісну українську пресу.

   

   

  2. Українська Асоціація Медіа Бізнесу, яка об’єднує 56 видавничих компаній з усієї України, що видають більше 250 друкованих та понад 350 цифрових медіа, є членом Всесвітньої Асоціації Видавців Газет та Новин WAN-IFRA, Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України та Національна спілка журналістів України - найбільша журналістська організація в Україні, яка об'єднує понад 19 тисяч членів у 24-х регіональних організаціях та є членом Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, звертаються до членів Громадської Ради при Державному комітеті з питань телебачення і радіомовлення України з приводу законопроекту «Про медіа», який зареєстрований у Верховні Раді України під номером 2693-д від 02.07.2020р.

   

  Враховуючи терміновість цього питання – як очікується, законопроект може бути винесений на голосування вже на початку вересня 2020 року – ми просимо про розгляд цього звернення в оперативному режимі.

   

  Ми просимо членів Громадської Ради підтримати звернення до народних депутатів України, голів парламентських фракцій та керівництва Верховної Ради України щодо необхідності перегляду трьох важливих положень законопроекту 2693-д ДО ВИНЕСЕННЯ НА ГОЛОСУВАННЯ.

   

 • Обмежити сферу дії закону лише аудіовізуальними медіа (Нацрада не має регулювати діяльність друкованих та онлайнЗМІ).

 • Прибрати механізм фінансування аудіовізуальних медіа громад з місцевих бюджетів. Натомість запровадити єдиний для всіх механізм проведення прозорих конкурсів у громадах на відбір та фінансування медіа громади – без дискримінації одних типів медіа іншими.

 • Змінити принцип формування складу Нацради з питань телебачення та радіомовлення, прибравши можливість політичної заангажованості цього регулятора.

 • Запровадити персональну відповідальність членів Нацради за помилкові, хибні рішення та за шкоду, заподіяну медіа на підставі помилкового рішення Нацради.

 •  

   

  Президент Громадської спілки

  «УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МЕДІА БІЗНЕСУ»

  Погорелов Олексій Валерійович

   

  Голова Ради Директорів

  Асоціації Незалежних Регіональних Видавців України

  Човган Олександр Юрійович

   

  Голова

  Національної Спілки Журналістів України

  Томіленко Сергій Антонович

  Наверх