СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ до членів Громадської Ради при Держкомтелерадіо України

Источник:  ugorod.od.ua  /  09:05, 28 Августа 2020

Українська Асоціація Медіа Бізнесу, Національна Спілка Журналістів України та Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України

1. Українська Асоціація Медіа Бізнесу, яка об’єднує 56 видавничих компаній з усієї України, що видають більше 250 друкованих та понад 350 цифрових медіа, є членом Всесвітньої Асоціації Видавців Газет та Новин WAN-IFRA, Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України та Національна спілка журналістів України - найбільша журналістська організація в Україні, яка об'єднує понад 19 тисяч членів у 24-х регіональних організаціях та є членом Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, звертаються до членів Громадської Ради при Державному комітеті з питань телебачення і радіомовлення України з приводу ситуації, яка склалася із затвердженням тарифів на доставку передплати ПАТ «Укрпошта».

 

Враховуючи терміновість цього питання – у вересні 2020 року має розпочатися передплатна кампанія на 2021 рік, тобто видавці мають зовсім небагато часу, щоб сформувати ціни на передплату, враховуючи підвищення тарифу на доставку – ми просимо про розгляд цього звернення в оперативному режимі.

 

Ми просимо членів Громадської Ради підтримати звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності:

  • Максимально оперативно затвердити нові тарифи на доставку передплати на українські видання на 2021 рік та забезпечити своєчасний початок передплатної кампанії на пресу.

  • Зобовязати ПАТ «Укрпошта» завчасно подавати видавцям інформацію про усі наступні зміни тарифу на доставку передплати.

  • Зобов’язати ПАТ «Укрпошта» оприлюднити інформацію та розтлумачити зв’язок між підвищенням тарифу на доставку передплати та рівнем інфляції в Україні.

 

Прозоре та своєчасне інформування видавців щодо змін у вартості послуг на доставку передплати дозволить максимально врахувати інтереси передплатників та зробити інформацію про передплату прогнозованою та своєчасною. А це, в свою чергу, забезпечить максимальне залучення населення України до передплати на якісну українську пресу.

 

 

2. Українська Асоціація Медіа Бізнесу, яка об’єднує 56 видавничих компаній з усієї України, що видають більше 250 друкованих та понад 350 цифрових медіа, є членом Всесвітньої Асоціації Видавців Газет та Новин WAN-IFRA, Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України та Національна спілка журналістів України - найбільша журналістська організація в Україні, яка об'єднує понад 19 тисяч членів у 24-х регіональних організаціях та є членом Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, звертаються до членів Громадської Ради при Державному комітеті з питань телебачення і радіомовлення України з приводу законопроекту «Про медіа», який зареєстрований у Верховні Раді України під номером 2693-д від 02.07.2020р.

 

Враховуючи терміновість цього питання – як очікується, законопроект може бути винесений на голосування вже на початку вересня 2020 року – ми просимо про розгляд цього звернення в оперативному режимі.

 

Ми просимо членів Громадської Ради підтримати звернення до народних депутатів України, голів парламентських фракцій та керівництва Верховної Ради України щодо необхідності перегляду трьох важливих положень законопроекту 2693-д ДО ВИНЕСЕННЯ НА ГОЛОСУВАННЯ.

 

  • Обмежити сферу дії закону лише аудіовізуальними медіа (Нацрада не має регулювати діяльність друкованих та онлайнЗМІ).

  • Прибрати механізм фінансування аудіовізуальних медіа громад з місцевих бюджетів. Натомість запровадити єдиний для всіх механізм проведення прозорих конкурсів у громадах на відбір та фінансування медіа громади – без дискримінації одних типів медіа іншими.

  • Змінити принцип формування складу Нацради з питань телебачення та радіомовлення, прибравши можливість політичної заангажованості цього регулятора.

  • Запровадити персональну відповідальність членів Нацради за помилкові, хибні рішення та за шкоду, заподіяну медіа на підставі помилкового рішення Нацради.

 

 

Президент Громадської спілки

«УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МЕДІА БІЗНЕСУ»

Погорелов Олексій Валерійович

 

Голова Ради Директорів

Асоціації Незалежних Регіональних Видавців України

Човган Олександр Юрійович

 

Голова

Національної Спілки Журналістів України

Томіленко Сергій Антонович

Наверх