Спрощується залізничний транзит через Молдову: чому це важливо для Одеської області

Джерело:  traffic.od.ua  /  10:57, 21 Березня 2023

Уряд Молдови погодив рішення щодо спрощення процедур транзиту вантажів залізницею. Це дуже важливо для дунайських портів Одеської області Рені та Ізмаїл

Про спрощення транзитних процедур повідомило міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Молдови.

Змінений протокол угоди між Республікою Молдова та Україною щодо діяльності залізничного транспорту схвалений після завершення відповідних переговорів. Документ передбачає “усунення подвійного, а на окремих дільницях — потрійного контролю митних і прикордонних органів”.

Саме через Молдову зараз проходить єдиний залізничний маршрут до порту Рені на півдні Одеської області. Також при використанні ділянки Березино - Басарабяска є можливість транзитом через Молдову доправляти вантажі до порту Ізмаїл і, в свою чергу, молдавські вантажі до Ізмаїла.

«Таким чином, будуть спрощені процедури залізничного транзиту вантажів територією України із призначенням Республіка Молдова та Румунія та територією Республіки Молдова з призначенням Україна та Румунія, що дасть змогу збільшити обсяг вантажів, які перевозяться залізницею», — наголошується у дописі.

Водночас планується змінити логістичні ланцюжки, переорієнтувавши перевезення вантажів з автомобільного сегмента на залізничний.

«Проєкт вносить зміни щодо скасування контролю митних і прикордонних органів України на станції Рені. Це дасть змогу скоротити час транспортування вантажів з/до портового комплексу Джурджулешти або Румунії та матиме позитивний вплив на кінцеву вартість товарів, які експортуються/імпортуються бенефіціарами з Республіки Молдова, зменшуючи транспортні витрати», — сказала міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіджа.

Вгору