Рейтингове електронне опитування щодо перейменування міських об’єктів триватиме до 11 січня.
У застосунку «Київ Цифровий» проходить голосування по п’яти питаннях. Так, площу Льва Толстого та однойменну станцію метро пропонують перейменувати на Українських Героїв, а вулицю Льва Толстого — назвати на честь гетьмана Павла Скоропадського.
Станом на 4 січня, 83% опитуваних підтримують запропонований варіант. Усього своє ставлення до запропонованої пропозиції висловили 9354 учасники голосування.
Оскільки у столиці вже існує вулиця Павла Скоропадського на Бессарабці (пролягає від Великої Васильківської до Басейної), з метою уникнути дублювання її пропонують перейменувати на честь мера Києва (1996-2006 рр.) Олександра Омельченка. Втім, з 9952 опитаних 76% висловились проти такої пропозиції. Наразі її підтримують лише 24%.
Крім того, станцію метро «Дружби народів» пропонують перейменувати на честь історичної назви місцевості — «Звіринецька». З 10035 опитаних 77% сказали «так». Відповідно 23% висловились проти.
На пропозицію надати проєктній станції метрополітену «Проспект правди» назву «Варшавська», ствердно відповіли 91% з 8598 опитаних.
А на питання «Чи підтримуєте ви пропозицію перейменувати бульвар Перова на Воскресенський проспект, а проспект Визволителів — на проспект Георгія Нарбута?» — 89% відповіли «Так». Участь в голосуванні щодо цієї пропозиції взяли 7631 людина.
Нагадаємо, що Георгій Нарбут (1886-1920 рр.) — видатний художник-графік, один із засновників Української академії мистецтв, який розробив українську абетку, національні символи, дизайн грошей, поштових марок і печаток Української Народної Республіки.
У грудні минулого року Київрада перейменувала ще 32 вулиці, бульвари та провулки, назви яких пов’язані з росією та радянським міфологізованим минулим. Депутати проголосували «за» всі пропозиції, відібрані експертною комісією та підтримані під час рейтингового голосування громадянами України в застосунку «Київ Цифровий».
Зокрема, Київрада перейменувала бульвар Дружби народів на честь одного із засновників українського війська, ідеолога державної самостійності Миколи Міхновського.
Про те, як оновився «Київ Цифровий» у 2022 році, можна прочитати в інтерв’ю «Вечірнього Києва» з керівником цифрової трансформації Києва, заступником голови КМДА Петром Оленичем.