Стільки фонтанів у Києві?

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  17:04, 4 Квітня 2024

Фонтани давно стали прикрасою Києва і навіть його візитівкою. Головне, що їх люблять кияни. Нині водограїв у столиці близька сотні: старовинні, у французькому стилі, фонтани з кольоровими мозаїками і сучасні – цілі фонтанні комплекси зі світломузикою

У 2012-му у столиці нараховували близько 90 фонтанів, а 2021-му відкрили ще 10.

У Києві, як правило, робота фонтанів стартувала з травня.

Ми розповімо про ТОП -10 найцікавіших київських фонтанів, де можна релакснути, відпочити від літньої спеки, зустрічатися з друзями й коханими чи гуляти з дітьми.

Пішохідний фонтан

Світловий пішохідний фонтан знаходиться у парку Партизанської слави. Він внесений до Національного реєстру рекордів України як найвищий світловий пішохідний фонтан.

Світловий пішохідний фонтан у парку Партизанської слави

Комплекс фонтанів має п’ять арок, в яких вода рухається у двох напрямах: спадає кольоровим водоспадом вниз або ж б’є струменями знизу. Його від нього у захваті маленькі кияни, втім, дорослим фонтан теж припав до душі.

Унікальний водограй-килим у парку Гейдара Алієва

Фонтан є перлиною скверу Гейдара Алієва, що знаходіться недалеко від посольства республіки Азербайджан, на вулиці Глибочицькій, 24.

Фонтан-килим символізує достаток та багатогранність азербайджанської культури. Київська копія килима зібрана з тисячі кубиків муранського скла та італійської кераміки. Водоспад стікає по мозаїці та прямує спокійним каскадом вниз до невеликого басейну.

До речі, це єдина у світі точна копія знаменитого килима “Шейх Сафі”. Він вважається восьмим чудом світу.

Фонтан-килим у парку Гейдара Алієва

Парк особливо чарівний ввечері, коли вмикається освітлення ліхтарів та підсвітка фонтану, створюючи відчуття справжньої казки. Можна зручно влаштуватись на лавках і споглядати красу цього чарівного місця.

На будівництво скверу азербайджанські спонсори витратили близько 4 мільйонів доларів. Усередині завжди є охоронці. Алкоголь у парку вживати не дозволяється.

Вхід для відвідувачів – з 8 ранку до опівночі.

Найвідоміші київські фонтани – центральні

Не можливо оминути центр столиці, адже він щедро прикрашений водограями: Великий фонтан і Малий фонтанний комплекс, фонтани “Водяна куля”, “Засновники Києва”, “Каскадний” та “Хрещатик”.

Малий фонтанний комплекс на Майдані Незалежності

Іноді вкрай важко вмовити маленьких киян вилізти з цих фонтанів влітку. Фонтани дарують чудовий настрій і рятують від спеки не тільки дітей, а й дорослих. Водограї оснащені світловим супроводом і радують киян і гостей столиці не тільки вдень, а й увечері.

А “Великий” та комплекс “Малі” мають ще й музичний супровід, створюючи неймовірну атмосферу надзвичайним світломузичним шоу.

У 2023 році через продовження війни Росії проти України фонтани на Майдані не вмикали.

Найтаємничіший фонтан

Цей мармуровий фонтан, розташований у дворі будинку №10 на Дніпровській набережній.

Водограй у дворі будинку №10 на Дніпровській набережній

Діаметр його чаші – 4 м, а висота скульптури – 3,8 м. Таємничості і загадковості додає водограю кольорове діодне підсвічування.

Подейкують, що біля цього фонтану треба загадувати бажання, але обов’язково на кохання.

Фонтан “Зорі та сузір’я”

Перед Палацом дітей та юнацтва на вулиці Івана Мазепи, 13, знаходиться модерністський комплекс фонтанів із монументальною мозаїкою на дні басейнів. Комплекс є пам’яткою модернізму.

Фонтан “Зорі та сузір’я” перед Палацом дітей та юнацтва

На дні фонтану зображені стародавній вітрильник, скорпіон, стародавній єгиптянин, а також морські зірки, квіти, сонце та багато іншого.

Фонтан був відреставрований лише у 2019 році, але вже знов став знаковим місцем для відпочинку киян. І не дивно, водограй з мозаїками дійсно заворожує своєю незвичністю, а увечері струмені води забарвлюються у різноманітні кольори веселки.

Фонтан біля Національної опери України

Вдень біля фонтану можна відпочити від літньої спеки. Ввечері фонтан переливається кольоровими струменями під музику. Світлодіодне підсвічування фонтану грає різноманітними відтінками та передає безліч кольорів залежно від звукових частот.

Фонтан біля Національної опери України

Доповнює світлове шоу відібрана музика, яку підбирали разом з режисерами Національної опери. Під час виконання Гімну України водограй забарвлюється у кольори прапора України.

Унікальний комплекс із дванадцяти гейзерних фонтанів понтонного типу (плавучі фонтани)

Насолодитися незабутнім світломузичним шоу фонтанів можна на Русанівці. У комплексі фонтани, як чарівні квіти, що розпускаються на воді.

Комплекс із 12 фонтанів на Русанівському каналі

Особливо красиві фонтани увечері, коли переливаються різними кольорами та “грають” струменями води під музику.

У 2023 році через продовження війни Росії проти України фонтани на Русанівському каналі не вмикали.

Фонтан в “Саду каменів”

Фонтан розташований на Оболонській набережній, біля будинків-парусів.

Водограй в “Саду каменів” на Оболоні

Композицію гранітного фонтану складають три дівчини, які ховаються під великим розлогим грибком від дощу і ловлять краплі. А ввечері перехожих радує гарне підсвічування фонтану.

Сюди обов’язково приводять друзів та знайомих, які приїхали погостювати у Київ.

Фонтан Дюймовочка

Цей світломузичний фонтан знаходиться на вулиці Грушевського, 1-а біля Київського академічного театру ляльок.

Фонтан “Дюймовочка” біля Київського академічного театру ляльок

У центрі фонтану велика бронзова квітка зі скляними елементами, а на ній серед тендітних пелюсток – Дюймовочка.

Фонтан особливо красивий увечері, коли вмикається кольорова підсвітка води та квітки. Струмені води переливаються барвами і створюютька зкову атмосферу біля прекрасного замку зі шпилями та вежами з годинниками. Доповнює водний ансамбль музика, під яку змінюються композиції водограю.

Оригінальний Фонтан бажань

Цей п’ятиметровий фонтан прикрашає стіну київського готелю “Інтерконтиненталь”.

Фонтан бажань на стіні готелю “Інтерконтиненталь”

Він складається з 21 бронзової чаші, покритої тонкими декоративними листами золота з вигравіюваним зображенням давньогрецької богині перемоги – Ніки. У кожну чашу з голови грифона ллється вода.

І, як водиться, кияни стали ходити до фонтану аби загадати бажання.

Цікаві історичні факти про київські фонтани та який фонтан не можна зносити, адже за легендою, доки він стоїть – існуватиме Київ, можна дізнатися – за посиланням.

Вгору