Свято наближається: столичні ліси взяли під охорону

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  14:24, 2 Грудня 2023

У період новорічних свят пильної охорони потребують молоді ялини, сосни, туї, ялівці та кипариси. Відтак, у парках, скверах та інших зелених зонах столиці також посилюють заходи зі збереження зелених насаджень

Через те, що цього року новорічні свята розпочнуться за новоюліанським календарем, лісовій охороні довелося раніше розпочати патрулювання.

У парках та скверах столиці також посилили охорону хвойних порід дерев.

Лісопаркові господарства, що входять до складу КО «Київзеленбуд», розпочинають кампанію проти самовільних вирубок хвойних дерев у передноворічний період.

Як повідомив Київзеленбуд, передбачені рейди та патрулювання територій працівниками лісової охорони із залученням екологічної інспекції та патрульної поліції.

«У зв’язку з тим, що цього року новорічні свята у нас розпочинаються раніше, забезпечити належну охорону наших міських лісів ми повинні зараз. Особливу увагу приділятимуть молодим хвойним насадженням, які ростуть поблизу автодоріг і залізничних шляхів та на об’єктах зеленого господарства. Хочу нагадати, що самовільна вирубка дерев карається законом», — зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

За кожне самовільно зрубане хвойне дерево передбачено штраф. Його розмір залежить від висоти та місцеперебування зеленого насадження.

У лісах за зрубане дерево штраф сягає від 759 до 3432 гривень; в межах міста та інших населених пунктів — від 1152 до 1852 гривень; в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — від 11495 до 52311 гривень.

У період новорічних свят пильної охорони потребують молоді ялини, сосни, туї, ялівці та кипариси. Відтак, у парках, скверах та інших зелених зонах столиці також посилюють заходи зі збереження зелених насаджень.

Нагадаємо. Фахівцям столичного зеленбуду розповіли про нові правила догляду за деревами.

Вгору