Свій 26-й рік життя святкує національна грошова одиниця незалежної України

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  09:33, 3 Вересня 2022

Гривня має потужну давню історію, супроводжує країну в найвідповідальніші моменти боротьби за незалежність та самоідентичність, трансформується та осучаснюється разом з Україною

Про це нагадали у Нацбанку України.

Це вже не просто гроші, втілені в металі чи папері. Це важливий символ української державності, який за своїм історичним та емоційним наповненням стовідсотково відповідає духу нашої країни.

Саме 26 років тому, 2 вересня 1996 року, в незалежній Україні розпочалася грошова реформа й упродовж двох тижнів у кожному місті, містечку, селі нашої країни на заміну українському карбованцю прийшла гривня.

Насправді цю подію можна назвати її відродженням та поверненням на своє законне місце. Адже гривня з’явились ще у другій половині ХІІ століття в Київській Русі.

До речі, у квітні 1991 року, серед українських митців відбувся конкурс на кращий дизайн банкноти номіналом 5 гривень. Перемогу в цьому конкурсі здобули художники Василь Лопата і Борис Максимов. Вже у 1992 році за ескізами художників були надруковані перші банкноти сучасної гривні.

Вони друкувалися за кордоном – у Канаді та Великобританії, а підготовка до їх виготовлення, доставлення в Україну та введення в обіг була справжньою спецоперацією українських безпекових служб та мала кодову назву “Щит України”.

Отже, перші банконти номіналами 1, 2, 5, 10 та 20 гривень надрукувала канадська фірма “Canadian Bank Note Company”. А номінали 50, 100 та 200 гривень – англійська компанія “Thomas De La Rue”.

До України їх привезли в три етапи: у 1992, 1993 та 1995 роках.

В Україні ж першу партію банкнот гривні було надруковано лише у 1994 році. Оскільки до цього власних виробничих потужностей в нашої держави просто не було. Першу друкарську лінію Банкнотної фабрики НБУ запустили в роботу лише навесні 1994 року.

Цікавий факт про сьогоднішню іменинницю – українську гривню, що цього року набув нових сенсів.

Банкнотний папір, з якого виготовляють сучасні українські гроші, майже на 100% складається з … бавовни!

Вгору