Травень – час народження змій: як слід поводитись, вирушаючи на природу в Києві

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  08:01, 5 Травня 2024

Як поводитися, щоб не нашкодити зміям та ящіркам, а також щоб вони не покусали

У березні та квітні змії, які живуть в зелених зонах столиці парувалися, а у травні та в перші 2 місяці літа у них народжується малеча. Відтак, вирушаючи на травневий відпочинок на природу варто не полохати живність. Як поводитися, щоб не нашкодити зміям та ящіркам, а також щоб вони не покусали, кореспонденту “Великого Києва” розповіла провідний біолог-дослідник відділу акватераріуму КиївЗоо Оксана Мороз,

Травень – час народження змій: як слід поводитись, вирушаючи на природу в Києві

Перша справа, яку варто з’ясувати про зміїв – що на території столиці та області вони не агресивні та навпаки – роблять усе можливе аби уникнути контакту з людьми. Однак якщо люди самі їх знайдуть та розстелять на змію простирадло і сядуть зверху на таваринку або ж завдаватимуть їй шкоди, тоді може вкусити.

Коли приїхали на відпочинок, треба взяти паличку чи ракетку тенісну і всі кущі, всі ділянки, які можуть бути зарослими, прошурхотіти – змії точно не будуть поруч з вами знаходитися, бо вони відповзуть, – розповідає Оксана Мороз.

Також обираючи місце відпочинку, варто йти туди, де частіше косять траву та куди навідуються люди.

Кияни і гості міста мають пам’ятати, що там, де старіший об’єкт, захаращені місця і менше прокошувалися, там можуть бути змії. Наприклад, ідіть в парк Наталка, який не так давно був показаний киянам у всій красі. Там немає захаращених місць, все прокошується, і там просто немає де ховатися зміям, немає на що полювати, – говорить біолог.

У період парування змії часто облаштовуються на дровітні. Тому якщо бачите навалені купи дерев, краще туди не лізьте – не заважайте.

Саме тепер кількість зміїв збільшилась. Коли були дощі, їм дуже затишно було. Вони гарно себе почувають, і багато корму є для них, – каже Оксана Мороз.

Та додає – що боятися зміїв не варто. Адже вони поїдають гризунів у дбають про чистоту довкілля. А от ящірки, які теж є на території столиці – найбільш беззахисні. Бо вкусити нападника вони не можуть, як і боронитися від відпочивальників. Аби люди не винищили живих істот, місця їхнього заселення перебувають під охороною, а самі гадюки та ящірки занесені до Червоної книги України та деякі їх види – до міжнародних охоронних списків.

Ми маємо пам’ятати, що наша іноді ненависть і відраза до змій глибинна. От просто не люблять люди жаб, павуків, зміїв. Глибинна небезпека спрацьовує – що це може бути небезпечно. І навіть на дачах люди рефлекторно хапаються за лопату якусь, щоб їх знищити, якщо бачать в городі. Але змії нам не нашкодять.

Вгору