Турист не пройде. Росіяни відмовляються від Криму після вибуху на Керченському мосту

Джерело:  ua.krymr.com  /  20:54, 3 Листопада 2022

Детальніше про це читайте у матеріалі

Вибух на Керченському мосту вдарив по туристичній сфері анексованого Криму. Російський оператор «Гранд Сервіс Експрес» відмінив свій екскурсійний потяг «Кримський вояж», а туроператори заявляють про нульові бронювання на осінньо-зимовий період та ймовірність закриття багатьох кримських готелів у міжсезоння. Детальніше про це читайте у матеріалі Крим.Реалії.

Серйозним викликом для туристичної сфери в Криму цьогоріч стала заборона російською владою цивільної авіації в регіоні, починаючи з 24 лютого. Поки Росія використовує небо над Кримом для війни з Україною, туроператори вигадують різні способи спростити логістику російським туристам, яким доводиться витрачати на дорогу до Криму цілі дні своєї відпустки.

Натомість літаків відпочивальникам запропонували автобуси та потяги, що прямують мостом через Керченську протоку. Вибух на цьому транспортному переході 8 жовтня ще більше ускладнив ситуацію.

Пожежа на Керченському мосту, Крим, 8 жовтня 2022 року

Пожежа на Керченському мосту, Крим, 8 жовтня 2022 року

Міст наполовину цілий

Ушкодження мостових прольотів після вибуху на деякий час зупинили автомобільне та залізничне сполучення Криму із сусідньою Росією. 11 жовтня російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив журналістам, що сполучення залізничною гілкою «відновлено в повному обсязі».

Російські поїзди справді почали ходити по вцілілій частині мосту. Але станом на кінець жовтня поновити залізничний рух повністю російській владі не вдалося, визнав віцепрем'єр уряду Росії Марат Хуснуллін.

Наразі на Керченському мосту демонтують постраждалі прольоти, а фахівці розпочали підготовку проєктно-кошторисної документації для проведення відновлювальних робіт на залізничній мостовій частині, повідомив Хуснуллін.

На Керченському мосту розбирають прольоти, зруйновані внаслідок вибуху та пожежі

На Керченському мосту розбирають прольоти, зруйновані внаслідок вибуху та пожежі

«Активно займаємося обстеженням залізничного мосту. По одній лінії там рух іде. Зараз вивчаємо, робимо проєктно-кошторисну документацію, що робити з другою лінією», – каже Марат Хуснуллін.

Проблеми з транспортною логістикою у Криму негативно позначилися на туристичній сфері регіону.

Екскурсії скасовуються

Російський приватний залізничний перевізник «Гранд Сервіс Експрес» скасував запуск свого туристичного потягу «Кримський вояж» за кілька днів до запланованого старту. Цей екскурсійний потяг, нагадаємо, почав курсувати на початку року ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Гранд Сервіс Експрес» обслуговує потяги у кримському напрямку з 2019 року, за що компанія опинилася у санкційних списках Європи та країн Заходу.

Російський туристичний потяг «Кримський вояж», Крим

Російський туристичний потяг «Кримський вояж», Крим

Екскурсійний маршрут цього перевізника «Кримський вояж» слідує через Вороніж, Тамань, Севастополь, Євпаторію, Сімферополь, Феодосію, Керч та Ростов-на-Дону з їх оглядовими екскурсіями. Пасажирам пропонуються двоповерхові купейні вагони з душовими, вагоном-рестораном, а також можливістю харчування у кафе в містах прямування.

Ілюстраційне фото

Ілюстраційне фото

Спочатку планувалося, що «Кримський вояж» вирушатиме з Москви щотижня по четвергах у період між курортним сезоном.

Перший його рейс цієї осені мав відбутися 31 жовтня. Рішення про його скасування перевізник пояснив російським ЗМІ «забезпеченням необхідної кількості рухомого складу».

Гроші за продані квитки пасажирам обіцяють повернути.

Ілюстраційне фото

Ілюстраційне фото

У компанії заявили, що готові запросити туристів на свій екскурсійний потяг до новорічних свят. Планується, що він вирушить із Москви до Криму 29 грудня.

Готелі закриваються?

Про «практично нульове» бронювання кримських турів на новорічні свята та березень 2023 року заявили в Асоціації туроператорів Росії. Таку заяву у відомстві зробили після вибуху на Керченському мосту. Але причиною того, що відбувається, називають не цей інцидент, а відсутність авіасполучення з Кримом, що спочатку ускладнило туристам дорогу на півострів.

«До сезонного скорочення турпотоку цьогоріч додався фактор транспортної доступності – аеропорт усе ще закритий, а в міжсезоння туристи вважають за краще добиратися до Криму літаком. Тому навіть повне відновлення руху Кримським мостом не компенсує регіону втрачений потік авіатуристів», – пояснюють у російській Асоціації туроператорів.

Санаторій «Місхор», смт Кореїз, Велика Ялта, ілюстраційне фото

Санаторій «Місхор», смт Кореїз, Велика Ялта, ілюстраційне фото

За прогнозами російських туроператорів, цьогоріч у міжсезоння туристів у Криму буде менше, ніж зазвичай, а багато готелів можуть закрити на всю зиму.

Наразі бронювання турів практично нульові

Асоціація туроператорів РФ

«Наразі бронювання турів практично нульові. Якщо торік у цей час вже були заявки на новорічні свята і навіть березень, то цьогоріч туристи поки що не поспішають купувати тури ні на листопад, ні на новорічні свята. При цьому туроператори вважають основною причиною зменшення попиту в міжсезоння не побоювання туристів, не ремонт Кримського мосту, а саме закритий аеропорт», – наголошують в Асоціації туроператорів Росії.

У Міністерстві курортів і туризму російського уряду Криму, у свою чергу, повідомляють, що «роботою із забезпечення завантаження санаторно-курортних установ в осінньо-зимовий період» займається особисто міністр Вадим Волченко.

«Дуже сильні руйнування»

В якому стані Керченський міст зараз – невідомо. Російська влада не озвучує подробиці з цього приводу. Чиновники називають різні терміни його відновлення – від грудня цього року до липня 2023 року.

Кримський міст зазнав дуже сильних руйнувань

Кирило Буданов

Про те, що міст пошкоджено серйозно, каже начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, якого ФСБ звинувачує у тому, що сталося.

«Кримський міст зазнав дуже сильних руйнувань. Цей міст – один із символів «русского мира». Крейсер «Москва» пішов на дно, Кримський міст фактично теж. Це все – знаки, які говорять про те, що не так вже й довго цьому режиму (в Росії – КР) залишилося», – сказав він в інтерв'ю «Українській правді».

Начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов

Начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов

Хто і що спричинило вибух на Керченському мосту, достеменно невідомо. Влада України, яка раніше неодноразово називала Керченський міст легітимною військовою ціллю, публічно не взяла на себе відповідальність за те, що сталося.

У російських ЗМІ озвучують версію про те, що до цього могли бути причетні російські спецслужби, які нібито конфліктують із військовими через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Будь-яких підтверджень цієї версії немає.

Крупний план дорожнього руху та ремонтних робіт на Керченському мосту, Крим, 12 жовтня 2022 року

Крупний план дорожнього руху та ремонтних робіт на Керченському мосту, Крим, 12 жовтня 2022 року

Президент Росії Володимир Путін звинуватив у події українські спецслужби, а у ФСБ – Кирила Буданова.

У ГУР Міноборони України заявляли, що «не коментуватимуть чергові заяви» російських спецслужб. Кирило Буданов каже, що «ставиться до цього (звинувачення ФСБ – КР) не до кінця серйозно».

Керченський міст

Автодорожню частину мосту через Керченську протоку відкрили для руху легкових автомобілів у травні 2018 року, пізніше було відкрито рух вантажного транспорту. Залізнична частина мосту поки не добудована.

П'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що незаконне будівництво Керченського мосту в анексованому Росією Криму є черговим свідченням нехтування міжнародним правом із боку Кремля.

Європейський союз і США розкритикували часткове відкриття Керченського мосту між російською територією і анексованим Кримом. Українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво мосту в 2014 році – після анексії Криму.

З липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Криму.

Вгору