У Facebook заблокували китайську ботоферму, яка постила фейки про Україну

Джерело:  censor.net  /  17:13, 1 Грудня 2023

За даними компанії Meta, китайська мережа налічувала понад 4700 акаунтів

Компанія Meta видалила мережу фейкових акаунтів, що базувалися в Китаї. Їхні власники видавали себе за американців та поширювали брехню про США, Китай та війну Росії проти України.

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на ВВС.

З фейкових акаунтів боти обговорювали питання абортів, культурної війни та допомоги США України.

Meta не встановила прямого зв'язку між цими профілями й офіційними особами Китаю. Але в компанії зазначають, що кількість таких мереж зросла перед виборами в США у 2024 році.

Китай - третій за розміром походження мереж ботів після Росії та Ірану.

За даними компанії Meta, китайська мережа налічувала понад 4700 акаунтів. Вони використовували фотографії та імена, скопійовані з інших користувачів по всьому світу. Боти копіювали та лайкали записи один одного.

Вони не завжди поширювали фейки, але їхні пости створювали враження, що деякі політичні точки зору є популярнішими, ніж вони є насправді.

Компанія Meta також виявила дві менші мережі, одна з яких базувалася в Китаї і зосереджена на Індії та Тибеті, а інша - в Росії. Російська мережа згідно зі звітом Meta зосереджується на війні в Україні та створює матеріали про вторгнення в Україну, а також просуває свої канали в Telegram. Meta зазначила, що уряд США припинив обмінюватися з нею інформацією про іноземні мережі впливу після судового рішення щодо Першої поправки.

Вгору