У Києві навчають тих, хто готовий стати наставниками для сиріт

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  18:00, 23 Липня 2024

Є чимало випадків, коли діти, які перебувають в інституційних закладах, з різних причин не можуть бути влаштовані у сім’ї, — найкращим рішенням для них може бути наставник

Завдяки наставнику дитина отримує шанс ввійти у доросле життя більш свідомо і підготовлено.

У Київському міському центрі соціальних служб триває навчання для тих, хто має бажання стати наставником над дітьми-сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування.

Є чимало випадків, коли діти, які перебувають в інституційних закладах, з різних причин не можуть бути влаштовані у сім’ї, — найкращим рішенням для них може бути наставник. Це людина, яка допомагає дитині адаптуватися до дорослого життя.

Під час навчання кандидатів у наставники навчають будувати взаємовідносини з дитиною та обговорюють багато важливих тем, які допоможуть дорослим стати друзями дітям, які чекають на них.

«Місток до реального життя, що вирує за вікном закладу — ось до чого прагнуть такі діти. Ніщо не замінить їм індивідуальної дружньої дорослої підтримки. Роль наставників — допомогти дітям відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, допомогти у виборі професії, навчити справжнім життєвим цінностям, робити обдумані вчинки, вирішувати повсякденні життєві труднощі та спілкуватись з оточенням», — пояснюють у Київському міському центрі соціальних служб.

Завдяки наставнику дитина отримує шанс ввійти у доросле життя більш свідомо і підготовлено.

Нагадаємо, наставництво — добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, які проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Київського міського центру соціальних служб (044 — 458-27-68) та районних у м.Києві центрів соціальних служб за місцем фактичного проживання.

Вгору