У Києві назвали рекомендовані дати завершення навчального року

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  09:42, 12 Квітня 2023

У червні пролунає останній дзвоник

Останній дзвоник рекомендовано провести 16 червня, а освітній процес у різних формах завершується 30 червня.

Департамент освіти і науки Києва оприлюднив лист учасникам освітнього процесу щодо завершення воєнного 2022/2023 навчального року.

Так, у Департаменті рекомендують завершити навчання за класно-урочною системою 16 червня Днем останнього дзвоника. А з 19 по 30 червня проводити індивідуальні та компенсаторні заняття та консультації.

Документи про освіту випускникам і випускницям 9-х та 11-х класів рекомендують видати 21-23 червня.

Водночас у травні-червні Департамент освіти і науки пропонує школам змінити для випускних класів звичні уроки в класах на індивідуалізоване групове навчання.

А також створити умови для очного навчання більшої кількості учнів: перенести початок уроків на більш ранній час, що дасть змогу організувати проведення уроків у декілька змін.

«Ми в Києві ніколи не подовжували навчання до липня, навіть в постковідний період, — зазначила директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян в ефірі програми «КиївВГОЛОС». — Враховуючи і кліматичні зміни, адже стає занадто спекотно, нікому не хочеться вчитися.

Ми дали можливість, починаючи з зимових канікул, зробити консультаційні заняття для тих дітей, батьки яких хотіли, щоб вчитель підтримав учнів. Все залежало від світла, інтернету, повітряних тривог. Зараз ми маємо кращу ситуацію, ніж восени. Рекомендуємо до 16 червня завершити очне навчання у розумінні «за партою», а далі продовжувати у вільному режимі консультативні заняття».

Директорка Департаменту освіти у науки КМДА Олена Фіданян. Фото: Олексій Самсонов

За її словами, місто слідкує, щоб у дітей не було прогалин у знаннях.

«У грудні ми виміряли, де могли бути освітні розриви знань у дітей в 8 і 10 класах з п’яти предметів. Це математика, українська мова, історія України, іноземна мова та фізика, — поділилася Олена Фіданян. — Ми не виставляли оцінки, але вчителі і школи отримали чітку інформацію за предметами: які основні теми незасвоєні та потягнуть за собою незнання надалі, і які треба підтягнути. Взимку два тижні за цими темами працювали консультативно. У травні ми проведемо ще один зріз знань і покажемо школам, хто врахував і відпрацював, а хто не звернув увагу і накопичує незнання у дітей».

Як забезпечити якість освіти в умовах війни: у столиці фахівці обговорили варіанти. І освітяни, і батьки погоджуються, що у цій сфері необхідні зміни.

Вгору