У Києві скоротять комендантську годину – КМВА

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  12:43, 17 Березня 2023

У Києві триває процедурне узгодження термінів і порядку зміни тривалості комендантської години

Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація.

За даними КМВА, найвірогідніше з 26-го березня 2023 року комендантська година в столиці України скоротиться і триватиме з 00:00 до 05:00 щодня.

Зменшення комендантської години узгоджується з метою покращення логістичного забезпечення в столиці України, сприяння сталому розвитку промисловості, підприємництва та економіки в цілому. Новий період комендантської години дозволить збільшити час руху громадського транспорту для зручності киян та гостей міста Києва. Також скорочення тривалості має сприяти зменшенню соціальної напруги, нарощенню виробництва, створенню нових робочих місць“, – зазначив начальник КМВА Сергій Попко.

Він зауважив, що підприємства сфери обслуговування матимуть змогу подовжити час своєї роботи.

Але в сотий, в тисячний раз усім нагадаю – Війна не закінчилася. Війна триває. Загрози для столиці та її мешканців досі існують. І якщо виникнуть підстави – безпекові заходи можуть бути посилені. Зокрема, і тривалість комендантської години може бути збільшена. Аби цього не сталося – нам потрібна єдність. Нам потрібна підтримка збройних сил. Щодня. Не забувайте, що саме завдяки хлопцям і дівчатам на фронті Київ має змогу повертатися до більш цивілізованого життя. Наближаємо разом мир в Україні після нашої Перемоги!” – додав посадовець.

Нагадаємо, що під час комендантської години забороняється перебувати на вулиці та в інших громадських місцях, а також переміщатись транспортом або пішки. Якщо в заборонений час людина знаходиться на вулиці, то комендантський патруль має право затримати дану особу і перевірити у неї наявність документів, встановити причину порушення комендантської години. У разі потреби може бути проведений огляд речей, транспортного засобу та навіть помешкання затриманого. Якщо затриманий чинить опір або не виконує законні вимоги комендантського патруля, то до такої особи можуть застосувати фізичну силу чи (в крайньому випадку) вогнепальну зброю.

Вгору