«У першу чергу ми давали можливість навчатися тим дівчатам, які постраждали від домашнього насильства та від кризи війни».
У Києві відкрили перші в Україні безплатні водійські курси для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну. Протягом наступних двох з половиною місяців 15 мешканок столиці опановуватимуть навички водіння, щоб покращити економічне становище своєї сім’ї.
Навчальні курси проходять у межах проєкту з розвитку економічної спроможності жінок «ВОНА хаб». Їх реалізують Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та ГО «Інноваційні соціальні рішення», за ініціативи КМДА та фінансової підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки (BHA).
«Цей пілотний проєкт — не просто курси водіння, а можливість для 15 жінок отримати нову професію та стати ще більш мобільними, незалежними та впевненішими в собі. Також окремо передбачене інклюзивне навчання для 5 жінок з інвалідністю.
Учасниці дуже зацікавлені в навчанні та показують високу мотивацію. Бажаю жінкам, які беруть участь у цих курсах, натхнення, успіху та цікавого навчання», — сказала заступниця київського міського голови Марина Хонда.
Марина Хонда
З моменту оголошення конкурсу лише за три дні організатори отримали приблизно дві тисячі заявок від жінок, з яких відібрали 15 кандидаток. Спершу аналізували анкети, а наступним етапом відбору стали особистісні інтерв’ю.
Голова ГО «Інноваційні соціальні рішення» Анастасія Ляднева розповіла, що під час відбору першочергово звертали на увагу на стан жінки.
«У першу чергу ми давали можливість навчатися тим дівчатам, які у нас були в супроводі. Це дівчата, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства, а також ті дівчата, які постраждали від кризи війни.
Ми відібрали саме цих 15 учасниць для того, щоб покращити економічні спроможності цим сімей. Серед дівчат є переселенці, ті, хто в зоні ризику домашнього насильства або вже зазнали його, а також ті, хто виховують дітей самостійно», — пояснила Анастасія Ляднева.
Анастасія Ляднева
Водійські права мають допомогти жінкам удосконалили свої професії, стати більш мобільними та покращити економічне становище своєї сім’ї.
«Як правило, це дівчата, у яких уже є автомобіль в сім’ї, але або чоловік пішов служити в ЗСУ й авто стоїть, або він втратив кінцівки тощо», — додала Анастасія Ляднева.
Дівчата навчатимуться в автошколі «Форсаж юа», яку обрали через тендер. Навчання, а також усі комплекти навчальних матеріалів безоплатні для учасниць.
Фінансує проєкт Фонд Народонаселення ООН в Україні (UNFPA).
«Економічне наснаження жінок дозволяє підвищити їхню стійкість, особливо під час війни та нових викликів. Наше завдання — попередити глибинні причини домашнього насильства, яке криється якраз в економічній залежності. Тому ми даємо можливість жінкам покращити свою мобільність, незалежність, створити нові можливості у бізнесі і таким чином покращити життя сім’ї», — розповів заступник представника UNFPA в Україні Павло Замостьян.
Павло Замостьян
Нині на жінок чекає шість тижнів теоретичного навчання. Після цього вони повинні скласти іспит у Головному сервісному центрі МВС, що дасть їм можливість приступити до практичних занять. Очікується, що до кінця року усі 15 жінок стануть володарками водійського посвідчення.
Зазначимо, протягом серпня на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 1486 звернень, із яких 437 — щодо домашнього насильства.
Суспільство стає більш обізнаним про проблему домашнього насильства та готовим протистояти йому.