У Києві відкрили новий бібліохаб із сучасним обладнанням (ФОТО)

Источник:  shotam.info  /  10:13, 14 Февраля 2020

Як змінилась бібліотека?

У Києві перетворили на сучасний хаб бібліотеку «Свічадо» Святошинського району (бульвар Ромена Роллана, 13-В). Тепер читальня має власну айдентику, фірмовий стиль, логотип і якому присвоєно власні кольори – жовтий і сірий, повідомили у РДА.

Як змінилась бібліотека?

Тут виконали капітальний ремонт у внутрішній та зовнішній частинах приміщення, оновили всі меблі й встановили сучасне обладнання – 3D принтер, техніку для людей із порушенням зору, проектор, підвісні мікрофони тощо.

Головною відмінністю бібліотеки «Свічадо» від інших оновлених бібліотек є поділ на зони, а також тактильні лінії для слабозорих, які розташовані в усьому приміщенні.

Зазначимо, що проєкт «Сучасний бібліотечний простір – БібліоHUB» розпочато у 2017 році. На сьогодні його учасниками стали 7 районів (Шевченківський, Дніпровський, Святошинський, Деснянський, Подільський, Голосіївський і Дарницький) та 8 бібліотек, які отримали новий фірмовий стиль, сучасний вигляд та інноваційні технології.

Історія читальні

Формування фондів бібліотеки розпочалося 1938 року в невеличкому приміщенні при гуртожитку по вулиці Гарматній. Велику роль у її становленні, зростанні фондів відіграла численна прогресивно налаштована інтелігенція Києва та представники інших верств населення, які безкорисливо допомагали бібліотеці, дарували свої домашні книжкові зібрання. У роки Другої світової війни кияни ховали книги по своїх домівках,  неначе дорогоцінний скарб.

У 1969 році, з початком забудови бульвару Ромена Роллана, бібліотека отримує нове приміщення за адресою: бульвар Р. Роллана, 13-В. У 1973 році в результаті централізації у бібліотечній галузі створено Централізовану бібліотечну систему району та визначено бібліотеку Центральною  районною бібліотекою Ленінградського району міста Києва. У 1975 році бібліотеці присвоюють звання письменника та критика Віссаріона Бєлінського, з 1994 року вона має сучасну назву – Центральна районна бібліотека Централізованої бібліотечної системи “Свічадо”.

 

 

 

 

 

 

 

Наверх