У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст. ФОТО

Джерело:  censor.net  /  17:17, 1 Грудня 2023

У перший день зими у столиці відкрили Подільсько-Воскресенський мостовий перехід, який будували калька десятиліть

У столиці відкрито рух Подільсько-Воскресенським мостом. Наразі тут працюватиме автобусний маршрут №111. Рух відкрито, зокрема, і для спецтранспорту та автомобілів екстрених служб.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу КМДА.

"Сьогодні, для забезпечення життєдіяльності міста під час воєнного стану, ми відкрили рух спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусне сполучення для пасажирів із лівого берега на правий Подільсько-Воскресенським мостовим переходом", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на першому етапі тут працюватиме автобусний маршрут № 111 за напрямком "Станція метро "Площа Українських Героїв" – станція метро "Лівобережна".

"Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – це найбільший з об’єктів транспортної інфраструктури Києва та України. Протяжність мостового переходу – понад 10 км. Наступним етапом Департамент транспортної інфраструктури виконає комплекс робіт для забезпечення проїзду на вул. Оноре де Бальзака (ці роботи вже тривають)

А також здійснить ремонт вулиці Центральна Садова включно з облаштуванням мережі водовідведення. І проїзд на Бальзака, і ремонт Центральної Садової плануємо завершити наступного року", - додали у КМДА.

Також читайте: На Софійській площі встановлять ялинку, масових заходів та розваг не буде, - Кличко

За словами мера Віталія Кличка, це перший крок до наступного етапу – метро на Троєщину. І частина його станцій вже існують. Вони розташовані на нижньому ярусі аркового мосту. А далі метро має піти під землю. Роботи з облаштування тунелів теж активізують.

"Сьогодні відбуваються підготовчі роботи для подальших будівельних робіт із влаштування тунелю під залізничними коліями. А також продовжується зведення насипу земляного полотна на ділянці Русанівських садів з будівництвом гілок метрополітену. Триває монтаж та укрупнення металоконструкцій прогонових будов від Центральної Садової вулиці в бік залізниці. Споруджують підпірні стіни та влаштовують мережу зовнішнього освітлення.

Отже – автопроїзд ми забезпечили. Наприкінці наступного року він буде можливим вже і на вулицю Оноре де Бальзака. А фінальним етапом, найочікуванішим, стане запуск метро на Троєщину!" - додав очільник міста.

Передбачається, що запуск Подільсько-Воскресенського моста з’єднає Русанівку та Воскресенку з Подолом, а трохи пізніше – і з Райдужним масивом та Троєщиною, розвантажить Північний міст.

Нагадаємо, Подільсько-Воскресенський міст через Дніпро почали будувати ще у 2003 році, з перервами через відсутність фінансування.

Автомобільне сполучення між лівим і правим берегами Дніпра по ньому планували запустити наприкінці 2021 року, але не вдалося.

Причинами затримки завершення спорудження Подільського мостового переходу будівельники називали пандемію коронавірусу, коригування проєкту лівобережної частини мостового переходу, а також спротив мешканців Русанівських садів.

У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст 01
У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст 02
У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст 03
У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст 04
У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст 05
У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст 06
У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст 07

Вгору