Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.
«Цього року ми традиційно приділяємо дуже багато уваги, аби всі зелені зони столиці були доглянутими – регулярно прибиралися, мали охайні газони та радували відвідувачів квітучими клумбами та квітниками. Крім того, цієї весни були визначені декілька ділянок у кожному районі міста, де наші комунальники висаджують декоративні луки та застосовується підхід натурального росту трав. В обох випадках йдеться про мінімальне скошування, а отже не тільки економію ресурсів, але і створення ідеальних умов для розвитку і захисту біорізноманіття», – зазначив Олександр Возний.
За його словами, у цьому році у столиці з’явиться 25 декоративних лук, зокрема на транспортних розв’язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг. Приблизно така ж кількість ділянок, які розташовані не в зоні активної рекреації, буде виділена для проведення експерименту із відмовою від косіння. Інформування киян про нові підходи в озелененні столиці буде здійснюватися за допомогою спеціальних оголошень на місцях.
Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилок та нектар) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття.
Нагадаємо, попри напружену безпекову ситуацію та непросту економічну ситуацію, у 2022 році у столиці було висаджено майже 6000 дерев, понад 61 000 кущів та близько 7 мільйонів квітів.