У мережі показали та розповіли, як навчаються та їдять у школах Швеції

Источник:  apostrophe.ua  /  14:33, 18 Января 2022

Відмінності з Україною величезні

У школах вчителі Швеції безкоштовно займаються з дітьми, що відстали, а меню шкільної їдальні раз на тиждень батькам надсилають на e-mail.

Про це українка Алла Заможська написала у Facebook-спільноті “Батьки SOS”.

Шведські школи – навчання

Вона розповіла, що у Швеції немає однієї школи – є три 1-4 класи, 5-9 та 10-11 – і це все окремі школи. Цікаво, що в цій країні взагалі немає батьківських зборів.

Учні перебувають у школі до 14.30 чи 15.30 залежно від того, які у цей день заняття. У нас це називають позашкільною освітою – різьблення по дереву, шиття, спорт. Окремо проводиться обов'язкове викладання гри на музичних інструментах на вибір. Спочатку – теорія, а вже у старших класах – практика.

Крім того, вивчаються такі предмети як "Релігія" та "Суспільство". У школі розповідають про партії в парламенті, оподаткування та інші речі, які стосуються суспільного життя.

Один раз на тиждень з дітьми, які не зрозуміли попереднього матеріалу, безкоштовно займаються вчителі. Дітям, що відстають, також дають індивідуальні домашні завдання.

Заможська зазначила, що на уроках праці дітей не змушують робити однакові речі. Серед іншого, там вчать готувати їсти, але при цьому в школах є повністю функціональні кухні.

Є також цікавий урок – орієнтування на місцевості. Це пов'язано з тим, що Швеція – лісова країна.

Ручки, зошити та олівці видає школа. Діти під час уроків пишуть олівцями з гумкою. Поняття правопису немає. Єдине правило для всіх учнів – текст має бути написаний читабельно та правильно. Система оцінювання з 1 по 11 клас – від А до F. При цьому F є найнижчою оцінкою. Домашні завдання задають у невеликій кількості.

Школи у Швеції – харчування

Діти у Швеції навчаються, їздять до школи та харчуються коштом комуни, тобто для них та їхніх батьків це безкоштовно. Харчування залежить від комуни та чим вона багатша чи більше, тим воно краще.

Харчування організоване за принципом шведського столу та ділиться на кілька столів. Перший – звичайний, для всіх, другий – для вегетаріанців, третій – для дітей з алергіями та четвертий – для дітей з дієтами (біля нього прізвище дитини).

Діти їдять те, чого хочуть і скільки хочуть. Меню батькам надсилають на електронну пошту щотижня.

Також у школі є буфет, де дуже смачно та дешево. Поруч знаходяться кафе та супермаркет, де теж нічого не заборонено купувати. Понять пільгових категорій дітей немає. Але воно і не потрібне – якщо у комуні для всіх дітей все у школах безкоштовно.

Раніше розробник нового харчування в українських школах, кулінар та ресторатор Євген Клопотенко розповів батькам, як перевірити якість харчування у навчальних закладах.

Наверх