Військовозобов’язаним, які отримали повістку, але не з’явилися до ТЦК та СП, не блокуватимуть банківські картки.
Про це йдеться в матеріалі видання Фокус, передає Цензор.НЕТ.
"Чи знали ви про те, що вам можуть заблокувати банківську карту за неявку до ТЦК по повістці, яку ви навіть і не отримували? На жаль, такі випадки дедалі частіше трапляються", - заявив адвокат Володимир Крекотень.
За його словами, ТЦК вважають, що кинувши повістку у поштову скриньку, військкоми належним чином викликали чоловіка на певний день та час. Проте, якщо ви не щодня перевіряєте скриньку, то у потрібний день у центр прийти не вдасться, або ж ви навіть не знатимете про цю повістку.
Правозахисник розповів, що коли ТЦК та СП вважає, що вам належним чином вручена повістка і ви не з’явилися у призначений день та час, вони автоматично, з порушенням всіх принципів і приписів чинного законодавства, з порушенням вашого права на захист та за вашої відсутності, ухвалюють постанову про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
"Ця постанова буде незаконною, оскільки, винесена за відсутності доказів порушення, а також з порушенням права на захист особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Але у ТЦК це нікого не хвилює", - зазначив адвокат.
Далі для виконання постанову направляють у виконавчу службу. Виконавець відкриває провадження і блокує усі рахунки людини, "навіть, якщо це єдине її джерело для існування".
"Дізнавшись про це, ви біжите до виконавця, там дізнаєтесь щодо причини блокування рахунку і про "порятунок". Вам кажуть заплати штраф, витрати виконавчого провадження і тоді все розблокують, а провадження закриють. І ви платите", - продовжив Крекотень.
Він закликав не йти шляхом "найменшого спротиву" і просто оплачувати штраф, адже таким чином ви визнаєте провину у вчиненні адмінправопорушення, якого не вчиняли. Варто оскаржувати незаконну постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.
Telegram-канали почали повідомляти про блокування карток чоловікам, які не прийшли до ТЦК та СП за повісткою. Проте співвласник Monobank Олег Гороховський заперечив цю інформацію, назвавши її фейком та ІПСО.